Galeria fotografii 2021/2022

Pierniczki Starszaków-3

„Świąteczne pierniki”

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki
coś mi się wydaje
że ktoś upiekł pierniki

świąteczne pierniki
serduszka dzwoneczki
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki

rumiane pachnące
pięknie przystrojone
zapewne na choince
będą zawieszone

Pierniczki w grupie V

"Ojej cóż za zapach,
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki"

Grupa V, tak jak pozostałe grupy w przedszkolu, upiekła i pięknie udekorowała pierniki. Dzieci wykazały się pracowitością, cierpliwością i inwencją.

Ozdabianie pierników w Maluszkach

Kolejnym etapem było ozdabianie pierników. Przedszkolaki były bardzo skupione przy tworzeniu dekoracji i zadowolone, że mogły stworzyć je samodzielnie. Oj, to był słodki dzień!

Świąteczne pierniczki w grupie 2

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki
coś mi się wydaje
że ktoś upiekł pierniki

świąteczne pierniki
serduszka dzwoneczki
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki...

Ubieranie choinki w grupie 1

Ubieranie choinki to czas, na który z niecierpliwością czekały Przedszkolaki.
Maluszki chętnie zawieszały ozdoby na gałązkach. Drzewko pięknie prezentuje się w naszej sali i przypomina nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Kino sferyczne w przedszkolu

W naszym przedszkolu pojawiło się kino sferyczne! Dzięki niemu odkryliśmy niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat pod kątem 360º. Zawędrowaliśmy do świata pełnego tajemnic, odkryliśmy niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przenieśliśmy się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.

Eksperymenty

Podczas zajęć z eksperymentów Przedszkolaki miały okazje zobaczyć różne, kolorowe doświadczenia, a przy okazji zintegrować się poprzez zabawy z chustą animacyjną oraz ozdobiły pyszne pierniczki.

Pierniczki w gr. III

Grupa III zajęła się wspólnym pieczeniem pierniczków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem stworzyły piękne wypieki i nie mogą się doczekać ich smaku.

Dzień Pluszowego Misia w gr. III i IV

Dziś swoje święto obchodzi jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Dokładnie 25 listopada świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grup 3 i 4 świetnie bawiły się w rytmie misiowych piosenek, udawały misie i poznały historię niedźwiadka, który został uratowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz stał się inspiracją dla sprzedawcy zabawek do stworzenia ulubionej przytulanki wszystkich dzieci.

Dzień Pluszowego Misia w gr. II i V

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”
25 listopada obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz bardziej wymyślnych i nowoczesnych zabawek moda na te puchate przytulanki nigdy nie mija.

Dzień Misia w Maluszkach

Miś pluszowy,
miś kudłaty
biały, czarny
lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy.

Pieczenie pierników w Maluszkach

Przedszkolaki z grupy pierwszej szykują się już powoli do świąt robiąc własnoręcznie pyszne pierniczki, które później ozdobią według własnych pomysłów.

Kartki dla Bohaterów

Dzieci z grupy 3 i 4 wykonały kartki dla Bohaterów!
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

"Gramy zmysłami" w gr. IV

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.
Pierwsze zadanie to stworzenie i przejście po ścieżce sensorycznej. Dzieci były zachwycone!

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

8 listopada świętowaliśmy w przedszkolu 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Występy dzieci, ich śpiewy, wiersze i gra na instrumentach pokazały jak wspaniałymi Polakami są nasze przedszkolaki.

Poznajemy obieg wody w przyrodzie

Kolejne eksperymenty - kolejne doświadczenia. Tym razem Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jakie mamy stany skupienia wody, poznać trochę ciekawostek i obejrzeć własne doświadczenia.

Dzień Dyni w gr. II i V

“Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane
Kształty dynia różne ma
Wie to każdy kto ją zna”
Dnia 28 października gr II wraz z grupą V obchodziła Dzień Dyni. Tego dnia królował kolor pomarańczowy.
Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce, brały udział w wielu konkursach i zabawach.

Dzień Dyni w gr. III i IV

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni”! Święto to obchodziliśmy w czwartek 28 października. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo – można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Zawody sportowe w grupie 3

"Każde dziecko o tym wie.

Chcesz być zdrowy - ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa,

Są reguły, jest zabawa...."

Szarlotka w gr. V

“Ależ jest słodko, gdy świat pachnie szarlotką” – grupa V wykonała przepyszną szarlotkę.

Latawiec

W ramach zajęć „Z latawcem w przedszkolu” w czasie zajęć stworzyliśmy z dziećmi własny latawiec. Dzięki odpowiednie pogodzie mogliśmy go przetestować na podwórku i sprawdzić czy nasz latawiec będzie latał wysoko.

Pieczemy ciasto ze śliwkami w gr. II

W ramach tematu tygodniowego "Koszyk Pani Jesieni" piekliśmy ciasto ze śliwkami. Już od samego rana mieliśmy bardzo pracowity dzień. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie ciasta. Jedne wsypywały do miski poszczególne produkty, inne mieszały składniki, jeszcze inne rozkładały owoce. Pieczenie ciasta sprawiło dzieciom wiele radości.

Eksperymenty - wulkany

Przedszkolaki miały szansę poczuć prawdziwy dreszcz emocji biorąc udział w eksperymentach. Dowiedziały się jak powstają wulkany i mogły przetestować wiedzę na własnej skórze.

« z 3 »