Galeria fotografii 2014/2015

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Po nitce do kłębka

20 marca odbyły się zajęcia edukacyjne Po nitce do kłębka poprowadzone przez panią Agnieszkę Plutowską z Zagrody Powroty. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z procesem wyrobu przędzy oraz wartością użytkową wełny. Podczas spotkania dzieci nie tylko były słuchaczami, ale w aktywny sposób zdobywały nowe doświadczenia i wiedzę. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki o zbłąkanej owieczce, duże wrażenie zrobiła na nich wizyta owieczki Tosi i barana Bogusia. Chętne dzieci mogły spróbować strzyżenia owcy, gręplowania i przędzenia wełny.

Nurkowanie w grupie II

W kolejnym spotkaniu z rodzicami, mama Marysi przedstawiła swoje hobby – NURKOWANIE. Dowiedzieliśmy się z jakich elementów składa się sprzęt oraz poznaliśmy podstawowe zasady obowiązujące pod wodą. Mieliśmy również okazję założyć płetwy oraz maskę z fają, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!

W zdrowym ciele zdrowy duch

Każdy rodzaj aktywności jest konieczny bez względu na porę roku. Wiosna obudziła w grupie II ducha zdrowia, dbania o siebie i uczestnictwa we wszystkich rodzajach aktywności. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie, gdzie ukrywają się witaminy, stworzyły kącik lekarski i uczestniczyły w spotkaniu z Panią okulistką – mamą Nataszki. Pogoda również przyłączyła się do naszych planów i mogliśmy hartować się na dworze w wesołych zabawach i zajęciach sportowych.

Dzień Dentysty w gr. IV

„Szczotka pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda, myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty. Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!”
Z okazji Dnia Dentysty (5 marca) dzieci z grupy IV wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z higieną jamy ustnej oraz wycieczce do gabinetu stomatologicznego Artdentico w Gdyni.
Od dziś już żaden Starszak nie boi się dentysty.

Niedźwiedź Wojtek

W dniu 4 marca, dzięki uprzejmości mamy Małgosi z gr. II miała miejsce kolejna lekcja edukacyjna prowadzona przez pracownika IPN. Tematem tego spotkania było przybliżenie postaci niezwykłego żołnierza z armii gen. Andersa – niedźwiedzia Wojtka.
Miś Wojtek był prawdziwym brunatnym niedźwiadkiem, który w wieku 3 miesięcy został adoptowany przez polskich żołnierzy II Korpusu Armii Andersa w miejscowości Hamadan w Iranie. Kupili go od irańskiego chłopca za parę groszy i puszkę konserw. Wychowany wśród ludzi przekonany był o swoim własnym człowieczeństwie i wkrótce sam został żołnierzem. Otrzymał stopień szeregowca, własną książeczkę wojskową, numer ewidencyjny i należny mu żołd. Żołd ten przekładał się na podwójną rację jedzenia oraz nagrodę za dobre sprawowanie. Regularnie stał z żołnierzami na warcie, pomagał w noszeniu ciężkich ładunków, uwielbiał zapasy z kolegami oraz jazdę ciężarówką. Wraz z żołnierzami 22 Kompanii Transportowej przeszedł cały szlak bojowy od Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę aż do Egiptu.
Wraz z końcem wojny w 1945 roku polscy żołnierze marzyli, że wraz z Wojtkiem wrócą do Ojczyzny. Nie było im to pisane. Po demobilizacji w Szkocji rozjechali się po całym świecie. Wojtek znalazł opiekę w ogrodzie zoologicznym w Edynburgu, gdzie cieszył się statusem celebryty. Gdy słyszał język polski, zawsze żywo reagował: stawał do pionu i machał łapą!
Życie Misia Wojtka stało się bowiem niezwykłą cząstką historii i sławy polskiego oręża. Nasz Misiek ma wielką siłę promowania sprawy polskiej na całym świecie. Angielski historyk prof. Norman Davies twierdzi wręcz, że Wojtek robi to lepiej niż wszystkie sztandary, proporce i karabiny…

Spotkanie z Baltikiem

Dnia 25.02.2015r nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan Adam Buczyński, pies Baltic oraz pan Eugeniusz Andrulewicz – członkowie załogi statku badawczego r/v Baltica.

Dzieci miały okazję poznać bohatera, który 5 lat temu, ryzykując własne życie, uratował psa od niechybnej śmierci. Wysłuchaliśmy jeszcze raz tej wzruszającej historii, tym razem z ust samego bohatera…

Zajęcia gimnastyczne w gr. V

Dzieci z gr. V wykonują ćwiczenia metodą stacyjną polegającą na wyznaczeniu kilku stanowisk, na których znajdują się odpowiednie przybory. Każde stanowisko nazywane jest stacją. Wszystkie razem tworzą obwód ćwiczebny. Grupa podzielona jest na zespoły 2-3 osobowe, które zajmują miejsca przy poszczególnych stacjach. Na każdej stacji dzieci realizują określone zadania ruchowe. Rozpoczęcie, zmiana stanowisk i zakończenie ćwiczeń następuje na sygnał prowadzącego.

Dzień Kota w gr. IV

17 lutego dzieci z grupy IV świętowały Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci opowiadały o cechach swoich pupili, naśladowały ruchy kotów, poznały specyfikę zachowań i opieki na kotami. Starszaki miały możliwość zamienienia się w łakome kotki i piły mleczko ze spodka oraz zajadały „kocie” chrupki. Dodatkowo przeliczały, klasyfikowały i składały z części fotografie kotków. Nie mogliśmy odmówić sobie zrobienia wspólnej fotki. Dzieci w kocich uszkach i wąsikach wyglądały naprawdę „kocio”.

Dzień przyjaźni i życzliwości

W piątek, 13 lutego br., dzieci z grupy IV świętowały dzień przyjaźni i życzliwości. Ubrani na czerwono i różowo rozmawialiśmy o pozytywnych emocjach, o tym w jaki sposób możemy pokazać komuś, że go lubimy czy kochamy. Rozwijając małą motorykę układaliśmy z szarf serduszka, tworzyliśmy „kartki walentynkowe”, które wylądowały w naszej grupowej poczcie serduszkowej. Przy wyjściu do domu każdy Straszak losował „Sówkę serduszkową” z napisem „Lubię Cię”, którą wykonał kolega lub koleżanka z grupy. Uśmiechom i radości nie było końca.

Warsztaty z filcem w gr. II

Podczas ferii w grupie II miały miejsce warsztaty plastyczne, które poprowadziła mama Helenki. Dzieci dowiedziały się, skąd bierze się wełna i jakie cuda można z niej wykonać. Własnoręcznie przygotowały filc, z którego potem uformowaliśmy kolorowe kwiaty. Bardzo dziękujemy za wesołe i ciekawe zajęcia!

Wizyta w Muzeum Miasta Gdyni grupy V

Dnia 10.02.2015, czyli w urodziny naszego miasta wybraliśmy się z wizytą do Muzeum Miasta Gdyni. Na samym początku naszej wizyty mieliśmy okazję obejrzeć wystawę wybitnego grafika, scenografa i ilustratora – pana Adama Kiliana. Wystawa była zatytułowana „Anioły, diabły i cała reszta”. Następnie w skrócie poznaliśmy historię naszego miasta, dowiedzieliśmy się, jak wyglądała i na czym polegała praca nurków, którzy pracowali przy budowie portu prawie 90 lat temu. Zobaczyliśmy ciekawe eksponaty, niektórych mogliśmy nawet dotknąć. Na koniec naszej wizyty usiedliśmy w zaimprowizowanej na lata 20-te, 30-te sali kinowej, gdzie obejrzeliśmy krótki film dotyczący historii Gdyni.

Zimowa olimpiada

Dzieci z grupy IV wykorzystały zimową pogodę w pierwszym tygodniu ferii i rozmawiały o temperaturze, sposobie ubierania się i zabawach śniegowych. Dokonywały syntezy i analizy prostych wyrazów przy pomocy szalika, naśladowały zabawy na śniegu, doskonaliły zdolności manualne i intelektualne. Zrobiły burzę mózgów i stworzyły Kodeks Bezpiecznej Zabawy w Zimie.
Na zakończenie tygodnia zimowego odbyła się u nich Olimpiada Zimowa. Ulubione konkurencje Starszaków to: zawody panczenistów, wyścig narciarzy, rzucanie śnieżką do celu. Dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji oraz rozwijały umiejętność cieszenia się ze wspólnej zabawy. Wykonały również bałwanki z wykorzystaniem ryżu (był nie tylko w skarpetkach, ale też wszędzie indziej.

Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z grupy IV wzięły udział w cyklu zajęć, prowadzonych przez współkoordynatora akcji Różę Gutowską – Kacik, w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci (po obserwacji przyrodniczej) opowiadały o źródłach dymu, rysowały je i stworzyły plakat ze swoimi rysunkami. Zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego, wykonywały ćwiczenia oddechowe oraz naśladowały zachowania kwiatów na łące. Poznały również Dinusia, maskotkę programu i wraz z nim wybrały się w podróż pociągiem do krainy czystego powietrza. Na zakończenie zapoznały się z tabliczkami z zakazem palenia i wykonały swoje znaczki NIE PAL PRZY MNIE.
Dzieci wiedzą już, jak należy zachować się, gdy znajdą się w zadymionych pomieszczeniach, czy gdy ktoś zapali przy nich papierosa.

Mamo, Tato, wolę wodę

Mamo, Tato wolę wodę!
Pod takim hasłem grupa II przyłączyła się do ogólnopolskiego programu promującego picie wody. W ramach akcji dzieci odkrywały właściwości wody, jej wpływu na zdrowie, dobre samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Wykonały też pracę plastyczną pt. „Woda jest super!”.

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 22 oraz 26 stycznia nasze przedszkole odwiedzili mili goście – Babcie i Dziadziusiowie naszych przedszkolaków. To z okazji Ich święta w każdej grupie odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności oraz wręczyły swoim bliskim przygotowane upominki. Wzruszeni goście długo oklaskiwali swoje wnuczęta. Były także wspólne tańce oraz słodki poczęstunek, który pomogli nam przygotować rodzice przedszkolaków.

Bal karnawałowy 2015

23 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Przedszkolaki już od kilku dni opowiadały o swoich karnawałowych strojach, przygotowywały dekoracje, uczyły się kroków samby. Tematem przewodnim balu był Dziki Zachód, był więc konkurs w rzutach do celu, zdobywanie tytułu szamana, kowbojski taniec. Dzieci pięknie przebrane wesoło się bawiły, a miłą pamiątką tego dnia będą nasze zdjęcia z balu. Brawa dla rodziców za pomysłowość w przygotowaniu karnawałowych strojów dla swoich pociech.

Grupa III przygotowuje prezenty dla Babci i Dziadka

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzieci z grupy III postanowiły przygotować upominki dla swoich najbliższych. Niewielkie, ale śliczne serwetki z filcu.
Ciekawe, czy naszym gościom spodobają się te upominki?

Starszaki same szyją

Starszaki z IV grupy w tygodniu poświęconym pracy krawcowej oraz innym, coraz rzadszym niestety zawodom, zamieniły się w prawdziwych krawców. Uszyły maskotki wg własnego projektu przy niewielkiej pomocy Pani Róży. Maskotki zdobią górny korytarz.

Snowboard w gr. IV

W grupie IV odbyły się wspaniałe zajęcia z udziałem rodziców Julci. Rodzice opowiedzieli dzieciom o swojej pasji, jednocześnie aktywizując je poprzez zabawy na m.in. trickboardzie, przymierzanie „sprzętów” snowboardowych. Zobaczyliśmy również filmik z udziałem naszej Julki. Dzieci były zachwycone!

Rodzinne kolędowanie

Hej kolęda, kolęda
08 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się „Rodzinne kolędowanie”. Dzieci wraz z rodzicami zaprezentowali bogaty repertuar popularnych kolęd i pastorałek. Trzeba nadmienić, że Polska jest w tej dziedzinie światowym liderem, ponieważ w swoim dorobku posiada, aż 500 tego typu pieśni. Radosne granie i śpiewanie rozgrzało to styczniowe, ponure popołudnie...

Zimowe zabawy na śniegu

\"Hu, hu , ha nasza zima zła.
My się zimy nie boimy ...\"

Wigilia-3

Święta Bożego Narodzenia to święta pachnące choinką, spędzone w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Tę atmosferę staramy się także pielęgnować w naszym przedszkolu, dlatego 18 grudnia odbyła się uroczysta wigilia. Tradycyjnie rozpoczęły ją Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy IV. Starszaki z dużym zaangażowaniem i przejęciem odgrywały swoje role. Po przedstawieniu śpiewaliśmy wspólnie kolędy, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie wszystkie dzieci, pracownicy oraz zaproszeni goście zasiedli przy wigilijnym stole. Po obiedzie czekała na dzieci niespodzianka – pod choinką leżały prezenty. 19 grudnia przedstawienie jasełkowe obejrzeli wzruszeni rodzice starszaków.

Mikroświat

W listopadzie troje dzieci z grupy IV: Kalina K., Piotr Ż, Natalia W., pod kierunkiem nauczyciela Róży Gutowskiej – Kacik, wzięło udział w konkursie Mikroświat – zobacz niewidoczne. Dzięki pomysłowości pracy Kalinki nasze przedszkole zakwalifikowało się do projektu „Przedszkolaki poznają Mikroświat, czyli to czego nie widać gołym okiem”.
W czwartek 12 grudnia w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały dwa pokazy, których temat brzmiał: Mikroświat, czyli to czego nie widać gołym okiem. W pokazach udział wzięły dzieci z grupy IV, dzieci z grupy III oraz kilkoro dzieci z grupy V.
Podczas pokazu dzieci miały możliwość obejrzenia swojego ciała, ubrania pod lupą oraz mikroskopem. Dowiedziały się czym są próbki i jak je wykonać. Wzięły udział w doświadczeniu z kationami miedzi. Ich zadaniem jest obserwacja i omówienie wyników z pomocą nauczyciela.

Zajęcia edukacyjne w grupie IV

Dzieci z grupy IV wzięły udział w 3 dniowych zajęciach (4-8.12) z zakresu edukacji globalnej, które prowadzone były przez p. Bartosza Rief – edukatora z Ośrodka Działań Edukacyjnych \"Żródła\". Podczas zajęć dzieci poznawały Peru, Nepal, Wietnam i Ghanę. Peru poznały przez pryzmat lasu deszczowego, ziemniaków. Dowiedziały się również, co daje nam las i jak go chronić. W drugim dniu mówiliśmy o Wietnamie i Nepalu, czyli dostępie do edukacji i tzw. food miles oraz sposobach ich ograniczania. Na zakończenie, trzeciego dnia, dowiedzieliśmy się, jak ważna jest woda u nas, ale przede wszystkim w Ghanie. Dzieci miały możliwość noszenia baniek z wodą, dowiedziały się, ile wody zużywamy na poszczególne czynności codzienne i co zrobić, by zmniejszyć zużycie wody. Zajęcia były bardzo ciekawe i zwiększyły naszą świadomość dotyczącą dbania o Ziemię i inne kraje.

Wizyta w Ciapkowie

Od wielu lat nasze przedszkole pomaga bezdomnym zwierzętom z Ciapkowa. Kolejny raz zorganizowaliśmy akcję pod hasłem Ciapkowo prosi o pomoc Jak zwykle okazali Państwo ogromne serce zwierzętom – zebraliśmy bardzo dużo karmy, a także kocyków i poduszek. Dzieci z najstarszych grup przekazały je opiekunom zwierząt podczas wycieczki do schroniska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców!

« 2 z 3 »

Zapisz

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.