Galeria fotografii 2016/2017

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Tydzień Dziecka

W czerwcu wszystkie dzieci mają swoje święto. Chciałyśmy aby nie tylko dzień  1 czerwca był dla naszych wychowanków wyjątkowy i atrakcyjny – dlatego  zabawa trwała przez cały tydzień. Rozpoczęła go wycieczka do Doliny Jadwigi. Odbyła  się też kolorowa parada wokół przedszkola oraz bal pod hasłem Dzieci i zwierzęta z różnych stron świata. Były konkursy i  mini – olimpiada. W ramach akcji Cała polska czyta dzieciom, wszystkie panie pracujące w przedszkolu przygotowały inscenizacje wierszy J. Tuwima. Prawdziwą frajdę sprawiła dzieciom pizza na obiad oraz lody.

Wycieczka do Doliny Jadwigi-3

29 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Doliny Jadwigi do gospodarstwa agroturystycznego Edukacja Zagroda. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych Kaszubski folklor – zapoznały się z tradycyjnym, kaszubskim instrumentem jakim są diabelskie skrzypce, poznały także tradycyjny haft kaszubski. Przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych Ziarenko – wysłuchały pogadanki na temat zbóż, robiły zaczyn do ciasta a następnie zrobiły bułeczkę. Była także przejażdżka wozem do lasu do Borowej Baby – niestety nie spotkaliśmy jej. Przez cały pobyt dzieci bawiły się na pięknej łące, grały w mini golfa, korzystały z placu zabaw. Przed odjazdem z apetytem zajadały placki ziemniaczane. Szkoda tylko, że nie dopisała nam pogoda, za to jak zwykle dopisał wszystkim humor i uśmiech.

Gdynia z Niemapą

24 maja grupa czwarta wzięła udział w zajęciach pt. „Wystawa - Gdynia z NieMapą”, gdzie zwiedziliśmy tajemnicze zakątki, ciekawe budynki oraz wybraliśmy się na piknik na Polankę Redłowską.

Pchła Szachrajka

18 maja Grupa Czwarta odwiedziła Gdyński Teatr Muzyczny. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Pchła Szachrajka”, a następnie dzięki uprzejmości Rodziców Igi, mogliśmy wykonać wspólne zdjęcia z wszystkimi aktorami spektaklu. Następnie Mama Igi oprowadziła nas po całym teatrze. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają garderoby artystów, ile czasu powstają peruki na przedstawienia, zobaczyliśmy prawdziwą salę baletową oraz wiele innych pomieszczeń.

Akademie Klasy Ekstra

17 maja dzieci z grupy trzeciej i czwartej wzięły udział w zajęciach sportowych AKADEMIE KLASY EKSTRA. Celem zajęć jest zintegrowanie najmłodszych dzieci poprzez zabawę oraz sportową rywalizację.

Przegląd Małych Form Teatralnych

7 kwietnia 2017 roku dzieci z grupy czwartej wzięły udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Szkole Podstawowej nr 49 dla dzieci niedosłyszących. Mali Artyści zaprezentowali przedstawienie pt. „Podróż Smoka po Europie”.

Zajęcia terapeutyczne w gr. IV

5 kwietnia 2017 roku do naszego Przedszkola zawitali Strażnicy Miejscy z programem profilaktycznym „Postępowanie ze zwierzętami”. Dzieci dowiedziały się co robić
w przypadku spotkania z agresywnym zwierzęciem. Poznali także zasady dobrego traktowania zwierząt.
Dziękujemy bardzo przedstawicielom Staży Miejskiej.

Dzień otwarty

29 marca 2017 roku w grupie czwartej odbyły się zajęcia otwarte. Rodzice obserwowali oraz brali czynny udział w zajęciach prowadzonych w tym dniu. Razem z dziećmi wykonali przepiękne prace plastyczno-techniczne z wykorzystaniem płatków kosmetycznych. Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi, dowiedzieć się ile wymaga wysiłku, umiejętności, wiedzy i przygotowań.
Za obecność bardzo serdecznie dziękujemy!

Farma w naszym przedszkolu

Jak co roku, w Pierwszy Dzień Wiosny nasze przedszkole odwiedziła Farma. Tym razem gościem przedszkola byli kaszubscy gospodarze oraz ich przyjaciółka koza Magda. Gospodarze opowiedzieli i pokazali nam jak powstaje masło, twaróg, a Magda pozwoliła nam się nawet wydoić! Wrażenia były niezapomniane i niepowtarzalne!

Wizyta w Manufakturze CIUCIU

8 marca z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy 2 wybrały się do Manufaktury Słodyczy „CIUCIU“. Była to pyszna i słodka wyprawa! Dzieci oglądały pokaz wykonywania lizaków, a pod okiem wprawnych rąk pracowników Manufaktury wykonały swoje słodycze! Uśmiechom i radości nie było końca!

U okulisty

Dzieci z grupy czwartej na zaproszenie mamy Nataszy odwiedziły gabinet okulistyczny. Badanie w formie zabawy polegało na oglądaniu i nazywaniu optotypów (rysunków) oraz na śledzeniu wzrokiem prezentowanych przedmiotów. Każdy miał okazję założyć oprawki okularów. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i super zabawę!

Dzieci oraz nauczyciele grupy czwartej

Dzień Kota-3

17 lutego 2017 r. grupa III z pomocą pani Urszuli Wasak zorganizowała obchody Światowego Dnia Kota. Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawostek dotyczących naszych czworonożnych przyjaciół, wzięły udział w konkursach oraz uczestniczyły w spotkaniu z przyjacielem Iny z gr III – kotkiem Fuji.

 

 

 

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.