Grupa I – Grzeczne Misie

ZADANIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE GR. I
LISTOPAD 2019

Drodzy Rodzice!

Mamo! Tato! Już dwa miesiące uczęszczania do przedszkola za nami!!!

Nawet jeśli dziecko posiadło już wiele umiejętności i przynajmniej w niektórych dziedzinach jest samodzielne, warto zachęcać je do dalszego rozwoju. Jak powiedziała pewna antropolog kultury pani Anna Karczewska „Rodzice nie są w stanie ochronić dzieci przed wszystkimi trudnościami, ale mogą dać im siłę, wyposażyć w moc przezwyciężania trudności, podnoszenia się po upadku, ufności we własne możliwości”.
W listopadzie nasza praca edukacyjno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów:

• W mojej ojczyźnie
  • W krainie chmur
  • Jesienne nastroje
  • Zdrowe zapasy na zimę

Przewidywane rezultaty, osiągnięcia dziecka;

– Wie, jak wygląda mapa Polski i zna flagę Polski. wie, że Warszawa jest stolicą Polski.
– Nabywa sprawności w układaniu puzzli 3-4 elementowych.
– Interesuje się zjawiskami przyrody, zapoznaje się z symbolami oznaczającymi pogodę,
– Utrwala sposoby poprawnego posługiwania się pędzlem i kredkami,
– Dostrzega rytmy w otoczeniu i odtwarza je przy pomocy obrazków i przedmiotów.
– Utrwala pojęcie „para”,
– Utrwalanie nawyków higienicznych, porządkowych oraz czynności samoobsługowych,
– Nauka korzystania z pomocy dorosłych w przedszkolu. Zgłaszanie złego samopoczucia czy objawów chorobowych.

Ważne daty w październiku:

13.11.2019 – Dzień otwarty – uczestnictwo rodziców na zajęciach od 9:00 do 11:00.
25.11.2019 – Dzień Pluszowego Misia – dzieci przynoszą do przedszkola swoje pluszowe misie.

Konsultacje odbędą się 15.11.2019 w godzinach 16.10 – 16.40.