Grupa I – Grzeczne Misie

ZADANIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE GR. I
PAŹDZIERNIK 2019

Kochani Rodzice!

Nawet jeśli dziecko posiadło już wiele umiejętności i przynajmniej w niektórych dziedzinach jest samodzielne, warto zachęcać je do dalszego rozwoju. Podejmowanie wyzwań i starania, zwieńczone ostatecznie sukcesem, podbudowują jego wiarę w siebie i zaprocentują w przyszłości.

W tym miesiącu zajrzymy do jesiennego sadu i ogrodu. Zapoznamy się z nazwami jesiennych owoców i warzyw – doświadczymy je różnymi zmysłamiJ. Będziemy obserwować zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie i je omawiać. Poznamy zasady bezpiecznego zachowania się w łazience, oraz nauczymy się rozpoznawać emocje swoje i innych dzieci.

W październiku nasza praca edukacyjno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów:

• Owocowy zawrót głowy
  • Dyskusje o warzywach
  • O liściach, listkach i listeczkach
  • Co ja czuję, czyli nasze emocje
  • My się mydła nie boimy!

Przewidywane rezultaty, osiągnięcia dziecka;

Rozróżnia i nazywa popularne warzywa i owoce.
Kształtuje umiejętność łączenia elementów w pary według wybranej cechy (rodzaju).
Kształtuje sprawność ruchową oraz motorykę całego ciała.
Kształtuje umiejętność współpracy w grupie.
Zauważa i omawia różnice w wyglądzie liści.
Rozumie konieczność dbania o higienę.
Doskonali umiejętność dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie.

Ważne daty w październiku:

14.10.2019 – Dzień edukacji Narodowej – pasowanie nowych dzieci na przedszkolaka.

Konsultacje odbędą się 11.10.2019 w godzinach 16.10 – 16.40.