Grupa II – Miłe Misie

ZADANIA WYCHOWAWCZO – KSZTAŁCĄCE GR. II
PAŹDZIERNIK 2018
Kochani Rodzice!

Nawet jeśli dziecko posiadło już wiele umiejętności i przynajmniej w niektórych dziedzinach jest samodzielne, warto zachęcać je do dalszego rozwoju. Podejmowanie wyzwań i starania, zwieńczone ostatecznie sukcesem, podbudowują jego wiarę w siebie i zaprocentują w przyszłości. W tym miesiącu skupimy się na zasadach bezpiecznego zachowania w kuchni, poznamy zawody lekarza i lekarza stomatologa, przypomnimy jak należy zachować się w teatrze i kinie.

W październiku nasza praca edukacyjno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów:

• Dary jesieni
  • Dbamy o zdrowie
  • Jesienią w parku i w lesie
  • Zabawy na jesienne wieczory
  • Jesienna pogoda

Planowane cele wychowawczo-dydaktyczne:

– Rozróżnianie i nazywanie popularnych warzyw i owoców.
– Kształtowanie umiejętności łączenia elementów w pary według wybranej cechy (rodzaj).
– Uświadomienie dzieciom, że grzyby dzielimy na jadalne i trujące.
– Kształtowanie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby.
– Kształtowanie umiejętności przeliczania elementów w zbiorze oraz określenia, w którym zbiorze jest mniej, więcej lub tyle samo.
– Poszerzenie wiedzy przyrodniczej – rozpoznawanie liści i łączenie ich z odpowiednim owocem.
– Kształtowanie sprawności ruchowej oraz motoryki całego ciała.
– Promowanie zasad zdrowego żywienia – uświadomienie jakie produkty warto jeść często.
– Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.
– Zapoznanie z pracą lekarza i pielęgniarki, przełamywanie lęku przed wizytą u lekarza i rozumienie konieczności przyjmowania leków w razie choroby.
– Kształtowanie umiejętności rozróżniania prawej i lewej strony ciała.
– Doskonalenie umiejętności dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie.

Ważne daty w październiku:

11.10.2018 – Pasowanie nowych dzieci na przedszkolaka,

Konsultacje odbędą się 03.10.2018 w godzinach 16.00 – 16.30