Grupa II – Sprytne Misie

„Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć,
o tym jak żyć, co robić i jak się w życiu odnaleźć,
nauczyłem się w przedszkolu.
Mądrość nie znajdowała się na szczycie akademickiej góry,
ale właśnie tam, u podnóża zjeżdżalni, w piaskownicy.”

Robert Fulghum

Kochani Rodzice!

Nadszedł już grudzień, miesiąc kojarzący się nam wszystkim ze świętami i białym szaleństwem. Póki co pogoda nadal jesienna, ale miejmy nadzieję, że już niedługo spadnie biały puch, tak wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

W tym miesiącu będziemy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Ozdobimy naszą salę i udekorujemy choinkę. Poznamy zwyczaje i tradycje związane ze świętami oraz Nowym Rokiem.

Jak co roku w naszym przedszkolu będziemy obchodzili wspólną Wigilię, która odbędzie się 19.12.2015 (tj. czwartek) o godz. 11.00. Dzieci w tym dniu obowiązuje strój odświętny.

W grudniu nasza praca edukacyjno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów:

• Czekamy na Mikołaja
  • Kim będę, gdy dorosnę
  • Coraz bliżej święta
  • Świąteczne tradycje

W obecnym miesiącu będziemy kształtować postawę pielęgnowania tradycji i zwyczajów m.in. poprzez wywoływanie radosnego nastroju oczekiwania na święta, oglądanie ilustracji świątecznych, śpiewanie kolęd i pastorałek, dzielenie się swoimi doświadczeniami z obchodzenia świąt.

Będziemy zachęcać dzieci do obserwowania zmian w otoczeniu związanych z porą zimową. Budować poczucie bezpieczeństwa m.in. poprzez budowanie zrozumienia zasad zachowania ostrożności podczas zimowych zabaw.

Będziemy rozwijać myślenie logiczne i przyczynowo – skutkowe poprzez opowiadanie historyjek obrazkowych oraz ćwiczyć umiejętność liczenia w zakresie 10.

Wykonamy wiele ciekawych prac i poznamy nowe techniki plastyczne. Zapraszamy wszystkich do oglądania naszej galerii.

Konsultacje dla rodziców odbędą się w  11 grudnia w godz. 16:00 – 16:30.

A z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia

Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i te trudne
do spełnienia.
Niech się spełnią te duże
i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie
krok po kroku,
tego wszystkim życzymy