Grupa IV – Grzeczne Misie

ZADANIA WYCHOWAWCZO – KSZTAŁCĄCE
GR. IV
KWIECIEŃ

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć
o tym jak żyć, co robić i jak postępować,
nauczyłem się w przedszkolu…”
Robert Fulghum

Kochani Rodzice!

Kwiecień – plecień co przeplata trochę zimy, trochę lata, ale my czekamy z wielką niecierpliwością na przyjście tej prawdziwej, ciepłej i słonecznej pogody. Liczymy, że nastąpi to już wkrótce i na długo.

W kwietniu nasza praca skupi się wokół następujących zagadnień tematycznych, a celem naszych oddziaływań edukacyjno – wychowawczych w tym miesiącu będzie:

Praca rolnika

• Porównywanie środowiska wiejskiego i miejskiego – wskazywanie podobieństw i różnic
    w zabudowie, czynnościach ludzi;
  • Poznawanie czynności, jakie wykonuje w swojej pracy rolnik;
  • Dostrzeganie i nazywanie zmian zachodzących w przyrodzie w różnych porach roku na wsi

Mali strażnicy przyrody

• Poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi, np. zatruwanie wód, powietrza, gleby, zabijanie zwierząt dla futer, kłów, wycinanie lasów, wyrzucanie odpadów w niedozwolonych miejscach;
  • Rozumienie konieczności sortowania odpadów;
  • Rozumienie konieczności szanowania wody, niemarnowania jej.

Wielkanoc

• Poznawanie historii rodziny, jej rodowodu;
  • Kultywowanie tradycji, zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi:
  • Utrwalenie informacji dotyczących tradycyjnych potraw wielkanocnych, doskonalenie umiejętności zachowania się przy stole i wdrażanie do właściwego podejmowania zaproszonych gości.

Tajemnice książek

• Rozwijanie kompetencji poznawczych i myślenia logicznego przez ukazanie procesu powstawania papieru;
  • Wprowadzenie słownictwa określającego nazwy zawodów związanych z powstaniem książki: autor, redaktor, ilustrator, drukarz, wydawca itp.;
  • Ukazanie różnic i podobieństw między biblioteką i księgarnią;
  • Rozwijanie kompetencji poznawczych poprzez posługiwanie się modelami monet
    i banknotów; rozwijanie percepcji wzrokowej poprzez uzupełnianie ilustracji według podanego wzoru.

6 kwietnia w godz. 10 – 14 zapraszamy rodziny naszych przedszkolaków na Kiermasz Wielkanocny.

Jak każdego miesiąca wykonamy wiele ciekawych prac, poznamy nowe techniki plastyczne. Zapraszamy wszystkich na nasze małe wernisaże.

Dzieci i nauczyciele grupy

Na konsultacje z nauczycielami grupy zapraszamy w poniedziałek, 8 kwietnia w godz. 1630 – 1700.