Grupa IV – Sprytne Misie

ZADANIA WYCHOWAWCZO – KSZTAŁCĄCE
Grupa IV
PAŹDZIERNIK

Zawitał do nas październik, miesiąc kojarzący się wszystkim z jesienią. Parki i ogrody mienią się kolorowymi liśćmi, a zwierzęta powoli zaczynają magazynować zapasy na zimę. Podczas spacerów i pobytu w ogrodzie przedszkolnym będziemy bacznie obserwować zmieniającą się przyrodę.

W październiku nasza praca dydaktyczno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów, a celem naszych oddziaływań wychowawczo – dydaktycznych będzie:

Jesienny las

• poszerzanie wiedzy przyrodniczej dotyczącej jesieni;
  • zachęcanie do szukania jesiennych darów;
  • uwrażliwianie na piękno jesiennej przyrody;
  • zachęcanie do zdrowego stylu życia.

Dzień dobry panie listonoszu

• poznanie pracy listonosza;
  • zapamiętywanie swojego adresu;
  • zachęcanie do przestrzegania w wypowiedziach kolejności zdarzeń jako elementu wpływającego na spójność i logiczność wypowiedzi.

Co robią zwierzęta jesienią?

• wzbogacanie wiedzy na temat zwierząt;
  • zapoznanie ze sposobami przygotowania zwierząt do zimy;
  • poznanie zimowych domów zwierząt;
  • kształcenie umiejętności obserwowania i rozmowy na temat zjawisk zachodzących w przyrodzie;
  • doskonalenie umiejętności wypowiadania się na tematy przyrodnicze.

Jesienna szaruga

• dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią;
  • utrwalenie cech jesiennej pogody;
  • uświadomienie roli deszczu dla życia człowieka, roślin i zwierząt;
  • określanie znakami zjawisk pogodowych.

Poznamy kolejne litery: I, E, T, M oraz cyfry: 4, 5.

Zadbamy także o rozwój mowy i umiejętność poprawnego wypowiadania się. Będziemy rozwijać sprawność manualną oraz koordynację ręka–oko, doskonalić orientację w schemacie własnego ciała – lewa i prawa strona, przód i tył, części ciała.

Przez cały miesiąc poznawać będziemy nowe wiersze i piosenki oraz wykonamy wiele ciekawych prac – zachęcamy do oglądania naszej galerii.

Konsultacje telefoniczne z rodzicami odbędą się we wtorek, 5.10.2021 r. w godz. 12.00-13.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie (e-mail) chęci udziału w konsultacji.

Nauczyciele grupy IV

14 października obchodzimy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej ora uroczystość pasowania na przedszkolaka. Tego dnia wszystkich obowiązuje strój galowy.