Grupa IV – Grzeczne Misie

ZADANIA WYCHOWAWCZO – KSZTAŁCĄCE
PAŹDZIERNIK

Zawitał do nas październik, miesiąc kojarzący się nam wszystkim z jesienią. Parki i ogrody mienią się kolorowymi liśćmi, a zwierzęta powoli zaczynają magazynować zapasy na zimę. Podczas spacerów i pobytu w ogrodzie przedszkolnym będziemy bacznie obserwować zmieniającą się przyrodę.

W październiku nasza praca dydaktyczno – wychowawcza skupi się wokół następujących tematów:

• Dary jesieni
  • Dbamy o zdrowie
  • Jesienią w parku i w lesie
  • Zabawy na jesienne wieczory

W obecnym miesiącu będziemy budowali poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoje zdrowie, między innymi poprzez wyrabianie nawyku dbałości o zdrowe żywienie.

Zadbamy także o rozwój mowy i umiejętność poprawnego wypowiadania się. Będziemy rozwijać sprawność manualną oraz koordynację ręka–oko, doskonalić orientację w schemacie własnego ciała – lewa i prawa strona, przód i tył, części ciała.

Przez cały miesiąc poznawać będziemy nowe wierszyki i piosenki oraz wykonamy wiele ciekawych prac – zachęcamy do oglądania naszej galerii.

Zachęcamy dzieci do przynoszenia darów jesieni w celu wzbogacenia naszego kącika przyrody.

Ważne daty:

11 października o godz. 15:00 odbędzie się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci przyjętych do naszego przedszkola w bieżącym roku szkolnym. Już tera zapraszamy Rodziców dzieci na tę uroczystość.

Nauczyciele grupy IV