Grupa IV – Grzeczne Misie

ZADANIA WYCHOWAWCZO – KSZTAŁCĄCE
GR. IV
CZERWIEC

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć
o tym jak żyć, co robić i jak postępować,
nauczyłem się w przedszkolu…”
Robert Fulghum

Kochani Rodzice!

Dla dzieci z naszej grupy to ostatni rok wspólnego pobytu w przedszkolu, czas więc na posumowania. Były to lata pełne nowych doświadczeń zarówno dla dzieci, jak i Ich rodziców (dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście).

Wszyscy przekonaliśmy się, że przedszkole to bardzo fajne miejsce. Miejsce, w którym można się świetnie bawić, nauczyć się wielu interesujących rzeczy i miejsce, którym wcale nie musi dłużyć się czas.

No, ale zanim opuścimy przedszkole, przed nami jeszcze czerwiec, a w czerwcu DZIEŃ DZIECKA.
29 maja wyjeżdżamy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Łapalicach.

W czerwcu nasza praca skupi się wokół następujących zagadnień tematycznych, a celem naszych oddziaływań edukacyjno – wychowawczych w tym miesiącu będzie:

Dzień Dziecka

• Nazywanie ludzi różnych ras, określanie miejsc ich zamieszkania, warunków klimatycznych, w jakich żyją;
  • Poznawanie zwyczajów ludzi różnych ras (ubiór, mieszkanie);
  • Zwracanie uwagi na zabawy dzieci z różnych regionów świata;
  • Dostrzeganie swojej własnej niepowtarzalności, a także niepowtarzalności innych, szanowanie jej.

Kolory lata

• Obserwowanie w sposób bezpośredni lub pośredni, zmian zachodzących w przyrodzie w wybranych środowiskach, np. w lesie, na łące;
  • Określanie charakterystycznych cech lata, np. długie dni, wyższa temperatura; poznawanie zjawisk atmosferycznych występujących o tej porze roku, np. burzy, tęczy.

Wakacje tuż, tuż …

• Nazywanie największych rzek Polski – Wisły i Odry, morza – Bałtyku, gór – Tatr oraz większych miast Polski;
  • Poznanie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw nad morzem, w lesie, w górach.

W pierwszym tygodniu miesiąca, od 3 do 7 czerwca, obchodzimy Tydzień Dziecka. Zabawy i atrakcji dla naszych przedszkolaków mnóstwo.

18 czerwca o godz. 1230 zapraszamy naszych najbliższych na uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej oraz przedszkolny festyn rodzinny. Zabawa murowana dla wszystkich. I dla małych przedszkolaków i dla Ich rodziców. Obiecujemy!

Na pewno w ciągu tego miesiąca poznamy nowe opowiadania, wierszyki i piosenki związane z tematyką naszych zajęć. Wykonamy wiele ciekawych prac, poznamy nowe techniki plastyczne. Zapraszamy wszystkich na nasze małe wernisaże.

Dzieci i nauczyciele grupy