Konkurs literacko – plastyczny „Rodzinna bajka”

Organizator konkursu: Przedszkole nr 22 w Gdyni

Celem konkursu jest:

• Rozwijanie wyobraźni, fantazji i kreatywności dzieci
  • Poszerzenie zainteresowań czytelniczych dzieci i rodziców
  • Rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa
  • Wzbogacenie zasobu słownictwa dzieci
  • Propagowanie czytelnictwa
  • Doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne

Zakres tematyczny konkursu:

Przedmiotem konkursu jest napisanie wymyślonej wspólnie (rodzice + dzieci) bajki, opracowanie do niej szaty graficznej (rysunków, malunków, wyklejanek, fotografii, itp.) oraz złożenie jej w formie książki. Utwór może być utrzymany w dowolnej konwencji, pisany prozą bądź wierszem. Bajka powinna być zaadresowana do dzieci w wieku przedszkolnym.

Zasady konkursu:

• W konkursie mogą uczestniczyć dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem.
  • Rodzina może złożyć jedną bajkę – książeczkę (dopóki nie wrócimy do przedszkola prosimy o wysyłanie zdjęć bajek na grupowe e-maile). Po powrocie do przedszkola bajki składamy u wychowawców poszczególnych grup.
  • Termin składania/wysyłania bajek: do 8.05.2020 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi do 7 dni roboczych po otworzeniu placówki.
  • Praca powinna być formatu A4, ilość stron dowolna.

Zachęcamy do udziału w konkursie!