Rozstrzygnięcie konkursu „Logopedyczne psy i psiaki”

W marcu w naszym przedszkolu odbył się Konkurs literacko-plastyczny ,,Logopedyczne psy i psiaki”.

Celem przedsięwzięcia było utrwalanie prawidłowej artykulacji, rozwijanie słownictwa, a także indywidualnych zdolności twórczych, kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających trosce i empatii do zwierząt – psów.

Na konkurs należało nadesłać pracę ilustrującą psa posiadającego w jakiś sposób ukrytą literę ,,s” lub,, si „oraz krótkiego tekstu do rysunku.

Nieprzypadkowo wybrano termin zakończenia konkursu początek kwietnia, ponieważ 02.04.2019 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci połączony z akcją społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się w naszej placówce od 2001 roku i ma na celu zachęcenie do czytania książek dzieciom.

W konkursie „Logopedyczne  psy i psiaki” udział wzięły dzieci z gdyńskich przedszkoli: nr 13, 15, 22, 25, 28, 44, 53, ZSP Nr 3 – Przedszkole Nr 55, Gminnego Przedszkola w Luzinie oraz MDK z

Składamy serdeczne podziękowania dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczestników do konkursu.

Na konkurs napłynęło 30 prac, wszystkie zachwyciły komisję konkursową.

Jury w składzie: Dyrektor Przedszkola nr 22 Joanna Walaszkowska, Wicedyrektor Przedszkola nr 22 Monika Domańska – Ożga, logopeda: Ewa Trzeszan , przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce Katarzyna Kędzia MDK Gdynia

2 miejsce Kalina Stawicka Przedszkole Nr 13