Uczymy Dzieci Programować

Drodzy Rodzice!

W bieżącym roku szkolny nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Tak piszą o programie jego autorzy, Anna Świć i Rafał Mitkowski:

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Koordynatorkami programu w naszej placówce są pani Patrycja Cholch i pani Katarzyna Rutka.

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.