Książka, którą warto przeczytać

Szanowni Rodzice,

O tym, że czytanie książek rozwija pamięć, koncentrację oraz inteligencję dziecka,  na pewno wszyscy rodzice wiedzą. Im dziecko ma bogatszy zasób słownictwa, tym łatwiej jest mu poznawać świat, wyrażać uczucia, nawiązywać relacje z rówieśnikami oraz osobami dorosłymi. Czytanie dzieciom książek sprzyja harmonijnemu rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu oraz, co najważniejsze przynosi mnóstwo frajdy!

Dlatego będziemy systematycznie wybierać pozycje literackie skierowane do najmłodszych odbiorców i zachęcać Państwa do przeczytania ich Dzieciom.

„Baltic. Pies, który płynął na krze” – Barbara Gawryluk

Książka pt. „Baltic. Pies, który płynął na krze” Barbary Gawryluk to lektura, którą powinien poznać każdy przedszkolak. Książka prezentuje wzruszającą historię psa, którego losy śledził cały świat. Oczywiście historia Baltica, kończy się dobrze. Pies trafia w ręce marynarza, który daje mu poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie odmieniając życie Pana Adama. Opowieść o Psie, który spędził kilka dni na krze, udowadnia, że zwierzę potrafi cierpieć, bać się, ale również bezgranicznie kochać człowieka.

Kolejną wartościową pozycją literacką dla dzieci jest:

„Mysz, która chciała być lwem” – Rachel Bright i Jim Field

Urocza mała mysz, pokazuje swoją postawą, że warto podążać za swoimi marzeniami. Aby spełnić swoje marzenie, mysz musi zmierzyć się z DUŻYM PROBLEMEM jakim jest Lew – król wszystkich zwierząt. Kiedy jest już o krok od spełnienia marzenia, dzieje się coś, co zaskoczy każdego czytelnika.

Książkę czyta się szybko, a dzięki występującym rymom zapada w pamięć nawet najmniejszym odbiorcom. Kolejnym dużym atutem książki jest szata graficzna. Zabawne, duże ilustracje przykuwają uwagę dzieci, pozwalają dogłębniej zrozumieć treść książki.

Dziecko po przeczytaniu książki uczy się, że zawsze należy próbować,  pozory często mogą mylić, a siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

Jako pierwszą polecamy książkę pt.

„A królik słuchał” Coriego Doerrfeld

Książka skierowana jest do dzieci, ale również do rodziców. Po zapoznaniu się z treścią książki nauczymy się jak ważne jest aby zrozumieć własne uczucia i potrzeby. Dzieci w wieku przedszkolnym codziennie zmierzają się z pozytywnymi emocjami. Jednak co się dzieje gdy pojawiają się negatywne emocje takie jak gniew, frustracja … Wyobraźmy sobie, z jaką siłą negatywne uczucia mogą towarzyszyć dziecku, które dopiero uczy się je rozpoznawać i sobie z nimi radzić. Właśnie o emocjach i sztuce radzenia sobie z nimi opowiada książka „A królik słuchał”.