Galeria fotografii 2020/2021

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Dzień Dziecka i przedstawienie Kopciuszek

W czerwcu wszystkie dzieci mają swoje święto. Z tej okazji nauczycielki wszystkich grup wcieliły się w postacie "Kopciuszka" i przeniosły dzieci w świat tej przepięknej bajki. Nasze dzieci są bardzo spostrzegawcze i bez większych problemów rozpoznały swoje panie. Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Prawdziwą frajdę sprawiły dzieciom naturalne lody zjedzone w trakcie przedstawienia. Uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły przez resztę tego wyjątkowego dnia.

Sianie warzyw w gr. II

Wiosna zagościła w grupie II i z tej okazji postanowiliśmy zasiać rzodkiewkę i marchew. Z niecierpliwością wyczekujemy efektów naszej pracy.

Mali ogrodnicy w gr. III

Dzieci z grupy 3 zamieniły się w Małych Ogrodników. Napełniały doniczki ziemią, siały i podlewały nasionka oraz wykonały piękne etykiety. Teraz, obserwując wzrastanie roślin, utrwalą zdobytą wcześniej wiedzę.

Wiosenny kurnik 2021

Dnia 12 maja do naszego przedszkola zawitała „Zagroda Powroty”.
Gospodynie z Zagrody Powroty przywiozły ze sobą swój specjalny jeżdżący kurnik, a w nim wszelkie domowe ptactwo. Dzieci mogły poznać wiele ciekawostek z kurnikowego życia, nauczyć się rozróżniać ptaki, dowiedzieć się czegoś o ich hodowli lub zwyczajach, posłuchać piania koguta oraz pogłaskać pisklęta. Przedszkolaki miały możliwość obserwacji i aktywnego uczestniczenia w prowadzonych zajęciach. Dzieci z ogromną radością zamieniły się w kurzego fryzjera, podjęły próbę nakarmienia wesołego kurnika, zbudowały grzędę dla kury i koguta oraz nauczyły się rozpoznawać nastrój indyka.
Bardzo dziękujemy za świetną lekcję o wiosennej przemianie ptaków i do zobaczenia następnym razem!

Sadzimy bratki

Serdecznie dziękujemy babci Wiktorii z 4 grupy, która podarowała nam przepiękne bratki.
Starszaki wykorzystując swoją ogrodniczą wiedzę, własnoręcznie posadziły kwiatki w przedszkolnym ogródku.

Rozstrzygnięcie konkursu "Przedszkolaki piszą książkę z rodzicami"

19 kwietnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko- plastycznego "Przedszkolaki piszą książkę z rodzicami". Na konkurs wpłynęły 4 ciekawe książki. Jury po przeczytaniu każdej z nich podjęło decyzję o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc. Zajęły je: Małgosia Sz. z gr. IV oraz Hania W. z gr. I. Drugie miejsce zajęła Ola J. z gr. III, a trzecie miejsce Fryderyk C. z gr. III. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Wizyta zajączka-3

Wspaniały dzień w przedszkolu!!!
Dziś odwiedził nas ZAJĄCZEK WIELKANOCNY, obdarował każde dziecko upominkiem, który niewątpliwie przyda się w świąteczny poniedziałek.
Jednak największą radość sprawiły dzieciom wspólne prezenty dla grupy.
Zabawy i uśmiechu dzieci nie było końca.
Dziękujemy ZAJĄCZKU!

Rozstrzygnięcie konkursu „Kotek Psotek”

W lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczno-techniczny „Kotek Psotek”. Na konkurs wpłynęły 34 prace. Wszystkie prace były naprawdę piękne i pomysłowe, wykonane różnymi technikami. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu.
W konkursie zostały przydzielone nagrody główne i wyróżnienia:
kategoria 3-4 latki
1 miejsce: Franciszek M.
2 miejsce: Wiktoria M.
3 miejsce: Tymoteusz R.
wyróżnienie: Konstancja K.
wyróżnienie: Filip P.
kategoria 5-6 latki
1 miejsce: Jakub Ł.
2. miejsce: Małgorzata Sz.
3. miejsce: Iga K.
wyróżnienie; Laura F.
wyróżnienie: Mieszko S.

Dzień Kobiet w gr. III

"Marzec pięknie się wystroił
Teraz razem z dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą pyta:
Jakie dzisiaj święto?

Zapamiętaj sobie
Dzisiaj jest "Dzień Kobiet”!"

Dzień Kota w gr. IV-2

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Opowiedzieliśmy o kocich zwyczajach, rekordach oraz jak należy dbać o czworonożnego przyjaciela. W tym dniu nie zabrakło również zabaw, piosenek oraz plac plastycznych.

Walentynki w gr. III

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Nadmorska plaża w oczach dzieci”

W lutym odbył się konkurs fotograficzny dla dzieci z naszego przedszkola. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności piękna naszego miasta. Na konkurs wpłynęło 17 zdjęć. Każde z nich było wyjątkowe i niepowtarzalne. W związku z tym komisja konkursowa po raz pierwszy postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom (Mieszko S., Franek G., Anastazja N., Leon G., Joanna M., Rozalia K., Aleksandra J., Wojtek K., Mikołaj Ż., Julian L., Eliza Ch., Hanna W., Tymoteusz R., Kosma U., Alina K., Mia T.- F, Franek L.) wyróżnienia w postaci dyplomu oraz drobnego upominku.
Dziękujemy za udział w konkursie!

Urodziny Gdyni w gr. III

Jak co roku, tak i w tym, dzieci z grupy 3 świętowały Urodziny Gdyni. Wspólnie zaśpiewały sto lat, wykonały tort i urodzinowe babeczki, rozmawiały o Gdyni i morzu, bawiły się i śmiały z Gdynią w tle przez cały dzień!

Herb Gdyni - gr. IV

Z okazji 95 urodzin naszego miasta starszaki wykonały metodą wyklejanki herby Gdyni.

Przedszkolaki kodują - gr. IV

Starszaki podczas zabawy z matą do kodowania doskonaliły umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianego problemu.

S jak ser

Dzieci z grupy III poznały literę s. Uczyły się ją pisać w powietrzu, na dywanie oraz tworzyć ją z żółtych sznurków. Dodatkowo poznały etapy tworzenia sera, które utrwaliły wykonując doświadczenie z ciepłym mlekiem i octem. Podczas zabawy ruchowej utrwaliły wygląd trójkąta oraz umiejętność przeliczania oraz sprawnego łączenia się w "trójki".

Zimowe szaleństwa gr. III

"Sport to zdrowie woła zima,
nic na w domu nie zatrzyma.
Choć mróz szczypie, ajajaj,
nura w zaspę śniegu daj..."

Bal karnawałowy 2021

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał. (...)

Przebrał dzieci,spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale,są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,
przyszli także Bolek z Lolkiem,
sznur korali ma cyganka,
w stroju z frędzli jest Indianka. (...)

Spotkanie wigilijne w gr. III

"Jest taki dzień,
tylko jeden raz do roku.
Jest taki fdzień,
który liczy się od zmroku..."

« z 2 »