Galeria fotografii 2021/2022

Gdynia na fali - gr. III, IV i V

Dzieci z grupy 3, 4 i 5 wzięły udział w zajęciach propagujących kulturę morską, przypominających zasady zabawy na plaży oraz w wodzie "Gdynia na fali".

Wizyta Straży Miejskiej w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach „Auta stop - dziecko krok” utrwalających prawidłowe poruszanie się po chodniku, korzystanie z przejścia dla pieszych oraz zachowania w ruchu drogowym. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Straży Miejskiej.

Wycieczka do Zagrody Kociewskiej

W tym roku dzieci wybrały się na wycieczkę do Zagrody Kociewskiej. Atrakcji było co nie miara! Poduchy do skakania, tory kulkowe, jeździki, zwierzęta, tory przeszkód… Dzieci wracały zmęczone, ale baaardzo zadowolone.

Tydzień Dziecka - bal postaci z bajek-2

Hejże, hejże, hola, hola,
tańczą dzieci z przedszkola.
Hejże, hejże, dana, dana,
tańczą twista i kankana.
Karnawałowy bal mają.
Och, Jak pięknie wyglądają!
Są i pszczółki, biedroneczki,
misie, małpki, cyganeczki.
Są i królewny i księżniczki,
królewicze, ogrodniczki.
Wszyscy pięknie wystrojeni,
uśmiechnięci, zadowoleni.
Stroje mają wystrzałowe,
piękne, modne, kolorowe.

Nauczyciele dzieciom - inscenizacje wierszy

W ramach Tygodnia Dziecka nauczyciele z naszego przedszkola przygotowali wystąpienia i teatrzyki obrazujące wybrane wiersze polskich poetów. „Samochwała”, „Na straganie”, „Kaczka Dziwaczka” i inne wiersze rozbawiły małych widzów do łez.

Tydzień Dziecka - dzień sportu

Nóżka lewa, nóżka prawa
Sport dla zdrowia ważna sprawa
Obie nóżki do kółeczka
Umiem skakać jak piłeczka
Ręce w górę, w przód i w bok
Teraz zrobimy przysiad i skok
Wszyscy wznosimy ręce do góry
Tak jak po niebie wędrują chmury.

Festyn Rodzinny w grupie IV

Mama i tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.
To są wyprawy do kraju baśni,
wakacje w górach, nad morzem, na wsi,
loty huśtawką, prawie do słońca,
oraz cierpliwość, co nie ma końca.
Kochana Mamo, Kochany Tato,
dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie.

Wizyta pszczelarza w przedszkolu-2

„Wspaniały świat pszczół”- tak nazywały się zajęcia zorganizowane w ubiegłym tygodniu dla naszych Przedszkolaków. Dzieci poznały zwyczaje i zachowania pszczół, obserwowały ich życie w ulu oraz miały możliwość spróbowania pysznego miodku.

Motylki u Maluszków

,,My jesteśmy motylkami,
Kolorowe skrzydła mamy.
I fruwamy tu i tam,
Gdzie słoneczko świeci nam.''

Króliczki Maluszków

Przygotowania do kiermaszu czas zacząć! Maluszki z grupy pierwszej wykonały piękne zajączki ze słoiczków, do których można schować różności.

Wizyta Starszaków w Szkole Muzycznej

We wtorek 12 kwietnia dzieci z grupy 4 wybrały się na koncert do Szkoły Muzycznej. Miały okazję posłuchać gry Uczniów Szkoły na ksylofonie, fortepianie, gitarze, skrzypcach, wiolonczeli i klarnecie. Koncert był piękny i bardzo podobał się dzieciom. Dziękujemy za zaproszenie.

Fonolandia w grupie IV

W ubiegłym tygodniu Starszaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym Fonolandia. Rozmawiały o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. W ramach zajęć wykonały „pudełka ciszy” do których członkowie ich rodzin wkładają telefony, tablety, piloty na czas wspólnego posiłku i zabawy.

Wiosenne zabawy w ogrodzie

Idzie Wiosna! Cieszymy z tego bardzo i spędzamy w ogródku przedszkolnym coraz więcej czasu. Zabawy i porządki wiosenne zajmują nam cały wolny czas.

Tydzień tolerancji i akceptacji w gr. IV

W grupie 4 zorganizowany został Tydzień tolerancji i akceptacji. Podsumowaniem tygodnia były wystąpienia dzieci na temat wybranych przez dzieci krajów. Poznaliśmy bliżej Indie, Egipt, Ukrainę, Polskę, Irlandię, Włochy, Meksyk, Francję. Dziękujemy za zaangażowanie

Zumba w grupie II

Podczas zajęć Przedszkolaki świetnie się bawiły przy muzyce, ćwicząc przy tym koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową, a także sprawdzały swoje poczucie rytmu.

Dzień Kobiet w gr. II

8 marca chłopcy z gr. II złożyli koleżankom z przedszkola najserdeczniejsze życzenia...
"Ile drzew rośnie w lesie,
Ile ciężarów siłacz uniesie,
Ile uciągnie lokomotywa,
Ile włosów liczy lwia grzywa,
Ile ciastek w ciastkarni,
A bułek w piekarni,
Tyle szczęścia Wam życzymy
Wszelkie smutki uleczymy."

Przedszkolaki na pomoc Ukrainie

W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka darów dla osób uciekających z Ukrainy objętej wojną. Dzieci wraz z Rodzicami przynosiły pieluszki, ręczniki, kaszki dla dzieci oraz szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci. Bardzo dziękujemy!

Tłusty Czwartek w grupie 3

Z okazji Tłustego Czwartku do naszego przedszkola przybył Pan
Pączek. Grupa III z chęcią go ugościła, a w zamian dostała słodką
niespodziankę.

Dzień Kota w Maluszkach

17 lutego obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Kota. W tym dniu Maluchy upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki zapoznały się z ciekawostkami n.t. kotów, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz tworzyły wspólnie rysunki.

Walentynki w grupie 3 i 4

Dzieci z grupy 3 i 4 świętowały Dzień Przyjaźni, Życzliwości i Miłości czyli Walentynki w wyjątkowy sposób. Stworzyły Pocztę Walentynkową, która przyniosła wiele radości. Dzieci losowały kartki wcześniej przygotowane przez kolegów i koleżanki z przedszkola. Po losowaniu przyszedł czas na wspólne tańce i zabawy przy muzyce.

Eksperymenty Walentynkowe

Na kolejnych zajęciach z eksperymentów Przedszkolaki przygotowały serduszka z okazji zbliżających się Walentynek, a także miały okazję pobawić się wspólnie chustą animacyjną.

Dzień Gdyni w gr 1

Przedszkolaki z grupy I świętowały urodziny Gdyni. Miały okazję dowiedzieć się o ciekawostkach miasta - świetnie się przy tym bawiąc.

Gramy zmysłami- ogólnopolski projekt edukacyjny- WZROK

Dzieci z grupy 4 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Gramy zmysłami". Tym razem wykonały prace rozwijające kolejny zmysł- wzrok.

Pierniczki na stoliczki

Akcja "Pierniczki na stoliczki" dobiegła końca! Za swoją pracę przy pieczeniu i ozdabianiu pierniczków dzieci otrzymały upominki- uśmiechnięte buźki- breloczki. Dodatkowo grupa 2, która pozyskała najwięcej funduszy na zakup nowych stołów i krzeseł do sal grup 3 i 4 otrzymała gry planszowe dla grupy oraz książeczki i opaski odblaskowe dla każdego dziecka.
Dziękujemy rodzicom za Wasz wkład!

Eksperymenty- mydełka w grupie 1

Na kolejnych eksperymentach Maluszki miały okazję zrobić własnoręcznie pachnące mydełka dla swoich Dziadków.

Bal Karnawałowy w grupie 3 i 4

"W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza."

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka- grupa 4

"Kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy?
Komu dziś życzenia gorące składamy?
To jest nasza Babunia, której pokażemy,
Jak dzielić uczucia i słowa umiemy:
BABCIA! BABCIA! B A B C I A !

To niezwykły przypadek, super także jest dziadek.
Bo nawet w środku nocy nie odmówi pomocy,
Gdy sytuacja jest groźna , liczyć na niego można.
Niechaj nastawi ucha i swoich wnuków posłucha:
DZIADEK! DZIADEK! DZIADEK!"

« z 3 »