Galeria fotografii 2017/2018

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Spotkanie wigilijne

„Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy? (…)
Dlatego, żeby podawać sobie ręce,
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie”
ks. Jan Twardowski

Rozdanie nagród w konkursie "Świąteczna gwiazdka"

„Tylko ta gwiazda niech zaświeci
nad ciszą białych dróg
i zawiadomi wszystkie dzieci,
że narodził się Bóg”

Świąteczne pierniki w gr. III

„Wielkie wydarzenie, pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy.
Wycinamy w cieście, serca i księżyce,
domek i anioła, piękną baletnicę.
Kiedy się upieką to je ozdobimy,
lukrowane na choince, wspólnie powiesimy!”

Warsztaty pieczenia pierników

Dzieci z grupy 3 zostały zaproszone na warsztaty. Panie ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 53 w Gdyni przygotowały ciasto piernikowe z którego dzieci wykrawały różne kształty. W międzyczasie śpiewały kolędy i pastorałki oraz wykonały piękną dekorację – reniferka.

Rozdanie nagród w konkusie "Moja bezpieczna droga do przedszkola"

W ubiegłym tygodniu nastąpiło rozdanie nagród w konkursie rodzinnym „Moja bezpieczna droga do przedszkola”. Zadanie dzieci polegało na wykonaniu makiety drogi do przedszkola. Prace były tak kreatywne i starannie wykonane, że jury miało kłopot z wybraniem najpiękniejszych prac. Po raz kolejny ilość prac w konkursie była dla nas wielkim zaskoczeniem!

"Bezpieczny przedszkolak"

11 grudnia 2017 roku do naszego przedszkola zawitała przedstawicielka Policji w ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak". Dzieci dowiedziały się, co robić w przypadku zagrożenia życia, spotkania z nieznajomym, a także utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dziękujemy za wizytę!

Mikołajki w przedszkolu

„Święty Mikołaju, święty Mikołaju
dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie?
A święty Mikołaj, a święty Mikołaj
przez komin zawołał – śpieszę się!”

Świąteczna paczka dla Orlika

Dzieci, wraz z rodzicami, z naszego przedszkola wzięły udział w akcji charytatywnej Wielkie serce małego przedszkolaka. Pomoc zorganizowana była dla mieszkańców kaszubskiej wsi Orlik poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

Wizyta strażaków

"W hełmach z sikawkami
Jadą na sygnale.
Gaszą dzielnie pożar, 
Nie boją się wcale..."
W środę, 29 listopada  w naszym przedszkolu gościliśmy Strażaków.
Dzieci szerzej zapoznały się z pracą strażaka, poznały numery alarmowe,
a także dowiedziały się,  jak zachować się w sytuacji zagrożenia.
Dziękujemy bardzo przedstawicielom  Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w gr. III

Tata Stefana, Pan Michał, zorganizował dla dzieci z grupy 3 kurs pierwszej pomocy. Ratownicy zaprezentowali wyposażenie apteczki ratownika medycznego, resuscytację oraz sposób zabezpieczenia poszkodowanego. Zadaniem dzieci było udzielenie pierwszej pomocy misiom pluszowym oraz Krzysiowi, fantomowi, który służy do ćwiczeń i przeniesienie go do karetki zaparkowanej przed przedszkolem. Dzieci były zachwycone zajęciami i na pewno wiele informacji zostało przez nie zapamiętane. Bardzo dziękujemy!

Grupowa poczta przyjacielska w gr. III

Dzieci z grupy 3 po przeczytaniu jednego z rozdziałów książki „Ciocia Jadzia. Tęcza” E. Piotrowskiej zaproponowały, aby w ich grupie powstała Grupowa Poczta Przyjacielska. Ogromnym sukcesem powstania Poczty była radość dzieci z otrzymywania i pisania listów do kolegów z grupy oraz lepsze poznanie się dzieci. Pisanie listów do przyjaciół jest ekstra!

Jakie to ciekawe w gr. II

10 listopada 2017 r. w grupie II odbyła się niezwykła prezentacja w ramach tematu zajęć "Jakie to ciekawe !" Odwiedził nas pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego – Tata Lili. Zaprezentował dzieciom bardzo ciekawe eksperymenty dotyczące elektryczności. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

"Ach ta Pippi"

7 października dzieci obejrzały na scenie PPNT w Gdyni przedstawienie „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Ziemniaczane stempelki w gr. II

W czwartek 26 października dzieci zamieniły się małych drukarzy. Tworzyły kolorowe kompozycje odbijając na kartce ziemniaczane stempelki.

Dyniowe szaleństwa w gr. III

Dzień Dyni był obchodzony w całym przedszkolu bardzo hucznie. Dzieci z grupy 3 dodatkowo wzięły udział w mini-sesji zdjęciowej oraz przygotowały wraz z rodzicami niewielki stół z dyniowymi przysmakami. Było pysznie i radośnie!

Dzień Dyni i wręczenie nagród w konkursie Dyniaki - cudaki

30 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu przebrane za dynie lub ubrane na pomarańczowo. Z tej okazji zorganizowaliśmy Wielki Bal Dyniowy, który obfitował w tańce, konkurencje ruchowe i wiele zabaw. Dzieci były uśmiechnięte i bardzo zadowolone. Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Dyniaki Cudaki”. Ilość i jakość prac zaskoczyła nas tak bardzo, że postawiliśmy nagrodzić wszystkie wykonane przez dzieci wraz z rodzicami prace! Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Rozstrzygnięcie konkursu "Znam tę książkę - Pinokio"

We wtorek, 31 października, miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Znam tę książkę. Pinokio”. Był to rodzinny konkurs czytelniczy. Zadaniem dzieci i Rodziców było przeczytanie książki „Pinokio” C. Collodiego i odpowiedź na pytania dot. przeczytanej książki. Każdego dnia pojawiało się nowe pytanie.
Dla każdego Czytelnika przygotowaliśmy upominek w postaci zakładki do książki oraz dyplom, dodatkowo wylosowaliśmy 5 osób, po jednej na każdy dzień tygodnia. Szczęście w losowaniu mieli Bartek Z., Tosia K., Zuzia Ch., Hania P. oraz Fela Sz. Nagrodą były książki.
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Jeżyki gr. II

"Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż..."

20 października 2017 dzieci w ramach tematu zajęć "Gdzie schował się jeżyk?" wykonały samodzielnie jeżyki. Wykorzystaliśmy uzbierane przez dzieci dary jesieni. Była udana zabawa, dzieci nadały swoim jeżykom imiona.

Maluszki w ogródku-2

Szukamy "Pani Jesień". Spotkaliśmy ją w naszym ogródku przedszkolnym. Przywitała nas chłodnym wietrzykiem i kolorowymi liśćmi, ale i tak było to ciepłe spotkanie.

Spotkanie integracyjne w gr. V

Dnia 18. 10 odbyło się w grupie V spotkanie integracyjne Rodziców i dzieci. Przy wspólnych zabawach taneczno- ruchowych, Rodzice znów mogli poczuć się małymi dziećmi. Wspólne gry, zabawy i tańce (również w języku angielski) przyniosły wiele radości, uśmiechu i wspaniałej integracji w grupie. Rodzice wraz z dziećmi na zakończenie naszego spotkanie stworzyli przepiękną jesienną dekorację Pani Jesień.

Dzień Edukacji Narodowej

16 października to także Święto Edukacji Narodowej. Dzieci wręczyły pracownikom naszej placówki przygotowane przez siebie piękne laurki oraz zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Dziękujemy rodzicom za życzenia i ciepłe słowa w dniu naszego święta.

Pasowanie na Przedszkolaka-3

16 października w naszym przedszkolu odbyła się miła uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Nowoprzybyłe przedszkolaki złożyły przyrzeczenie, że będą koleżeńskie, odważne, miłe i wesołe. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

Piątkowe zabawy gr. II

"Podobno dzieci na całym świecie
bywają niegrzeczne czasem,
lecz to nie u nas, nie w naszej grupie -
to gdzieś za góra, za lasem..."

Urodziny Kubusia Puchatka

"Jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz,
jesteś silniejszy, niż ci wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz..."
14 .10. to także Urodziny Kubusia Puchatka u Przyjaciół Wesołego Misia – zajęcia logopedyczne dla wszystkich grup wiekowych oraz spotkanie z rodzicami (Kaszubski Kubraczek Kubusia).

Spotkanie integracyjne w gr. II

12 października 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne w grupie II. Rodzice wraz z dziećmi bawili się do dobrze znanych dzieciom zabaw : Krasnoludek, Hoki- Poki, Boogie- Woogie, Kaczuchy, a następnie wykonali przepiękne, jesienne świeczniki. Podczas spotkania panowała miła, rodzinna atmosfera oraz wiele śmiechu i radości.

« 1 z 2 »