Galeria fotografii 2017/2018

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Galeria fotografii 2017/2018
Gala wręczenia nagród w konkursie filmowym

W poniedziałek, 28 maja, w Centrum Filmowym w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Dzieci wiedzą i powiedzą jak dbać o czystość powietrza". Filmik, w którym wystąpiły dzieci z grupy 3 i 4 z naszego przedszkola, znalazł się w 3 najlepszych filmików! Bardzo się cieszymy i zachęcamy do obejrzenia filmiku konkursowego, który znajdziecie w zakładce Wideo."

Dzień Mamy i Taty w gr. I

Dzień Mamy i Taty grupa pierwsza świętowała w kolorowym, wesołym, roztańczonym klimacie. Nasze maluszki zamieniły się w pajacyki i pięknie odśpiewały przygotowane piosenki. Na koniec był wiersz od serca dla wszystkich rodziców, wspólne tańce oraz słodki poczęstunek.

Spotkanie z pielęgniarką w gr. II
W ramach tematu zajęć "Dbam o zdrowie" odwiedziła nas Pani pielęgniarka.
Dzieci zapoznały się z pracą i rolą pielęgniarki, wysłuchały pogadanki na temat zdrowia i sposobów dbania o nie.
Przegląd Piosenki Morskiej i Turystycznej "Morzem malowane"

27 kwietnia odbył się IV Przegląd Piosenki Morskiej i Turystycznej "Morzem malowane" organizowany przez cztery gdyńskie placówki przedszkolne. Patronat honorowy nad przeglądem objął Prezydent Miasta Gdyni, Pan Wojciech Szczurek.
W tym przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z grupy III z piosenką "Rybacy". 

Od nasionka do jedzonka w gr. II
Na parapecie skrzynek bez liku,
Trochę nasionek, trochą słoików.
Każdy przedszkolak sadzi i sieje,
I co dzień patrzy, co się tam dzieje.
Pilnuje, żeby nie były suche,
A potem zbiera szczypior i rzeżuchę.
Myje i sieka na kanapeczki
Zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

 

Witaminki, witaminki... dla chłopczyka i dziewczynki
Wszyscy wiemy jak są nam potrzebne, a skąd je mamy wziąć? Maluszki i to już wiedzą! 

Oto nasze owoce i warzywa w wersji rysunkowej i wykonane z plasteliny. Oraz pudełeczka tzw "śniadaniówki" pełne tego co zdrowe - sok, owoce, warzywa, jogurt, kolorowa kanapka ...

 
XIII Forum Młodego Aktora

Dnia 13 kwietnia 2018 r. dzieci z gr. IV wzięły udział w XIII Przeglądzie Teatralnym "Forum Młodego Aktora". Przegląd organizowany jest przez Szkołę nr 49 dla dzieci niedosłyszących w Gdyni. Starszaki zaprezentowały przedstawienie pt.: "Balon". Za pomocą tańca i muzyki odwiedziły najdalsze zakątki na świecie.

Porządki w szafie Maluszków

Przy okazji tematów o rozpoczynającej się wiośnie i porządkach wiosennych maluszki postanowiły poukładać ubranka w szafie. 
Liczyliśmy, porównywaliśmy używając określeń "mniej" i "więcej" oraz nazywaliśmy kolory odzieży w naszej garderobie. Na koniec dzieci poukładały ubranka na odpowiednich półkach wg wzoru.

Pajacyk Cyferka zaprasza do zabawy

Kształtowanie kompetencji matematycznych na zajęciach logopedycznych.

Wiosenny parapet
Idzie wiosna a wraz z nią zmienia się przyroda. Na zewnątrz, ale i również w naszej przedszkolnej sali. Zasialiśmy więc w naszym parapetowym ogródeczku szczypiorek oraz zioła - bazylię i oregano. Teraz możemy obserwować ich wzrost, a wcześniej zastanowimy się, czego roślinki do wzrostu potrzebują.

Może kiedy już będą dostatecznie duże, przyjdzie czas na ich spróbowanie.

Dzieci z gr. III szukają wiosny

„Raz słońce, a raz deszcz idzie Wiosna, a tu śmiech, bo w marcu jak w garncu rechu, rech, żabi śmiech!”- dzieci z grupy 3 ze śpiewem na ustach i kolorowym, wiosennym gaikiem spacerowały po ulicach Gdyni i szukały oznak wiosny. Kilka udało się znaleźć, jednak na prawdziwą wiosnę trzeba chyba jeszcze trochę poczekać… Zachęcając Wiosnę do przyjścia dzieci zasadziły cebulki w doniczkach, które zabiorą do domu, a szczypiorek  wykorzystają do kolorowych, zdrowych kanapek czy jajecznicy.

Wiosenne porządki w gr. III

„Jak co roku pani Wiosna znów się wzięła za porządki.
I w ogrodzie wygrabiła ścieżki i grządki.

Wysprzątała cały domek od piwnicy aż po stryszek, więc chwaliły ją sąsiadki, miło to słyszeć.“

Podobnie, niczym pracowita Pani Wiosna, dzieci z grupy 3 wysprzątały swoją salę i część przedszkolnego ogródka. Brawo!

Logopedyczna Wielkanoc

Kultywowanie tradycji wielkanocnych to okazja do ćwiczeń w mówieniu i terapii ręki (koszyczek, kurczaczek, jajeczko, zajączek...i wiele innych słów), a przy okazji sprawianie niespodzianek- kolorowanek najbliższym.

Wizyta w Gdyńskim Akwarium

"Bałtycki dom i jego lokatorzy"
W marcu dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Akwarium Gdyńskie. Program zajęć dotyczył pokazania różnorodności biologicznej Morza Bałtyckiego, charakterystyki siedlisk współczesnych mieszkańców Bałtyku oraz roli, jaką wybrani przedstawiciele bałtyckiej fauny i flory pełnią w naszym morzu. Część zajęć prowadzona w formie dramy pozwoliła dzieciom wcielić się w role lokatorów bałtyckiej przestrzeni, a zwiedzanie stałej ekspozycji akwarium dostarczyło niezapomnianych wrażeń. 

Kiermasz Wielkanocny-5

W sobotę, 17 marca, odbył się w naszym przedszkolu doroczny Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, gry i zabawy ruchowe, tańce i konkursy. Dodatkowo każdy uczestnik kiermaszu miał okazję samodzielnie wykonać dekoracje wielkanocne, zjeść przepyszne ciasta lub kupić prace wykonane wcześniej przez dzieci. Zabawie i uśmiechom nie było końca! Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne spędzenie czasu.

Instrumenty gr. II
"Bum, bum, bum!
Tra, ta, ta!
W naszym przedszkolu wciąż ktoś gra...."
 
W piątek 9 marca 2018 r. dzieci wykonały samodzielnie instrumenty muzyczne.  Po wykonaniu grzechotek świetnie się bawiliśm​y wspólnie muzykując.
Lubimy eksperymentować w gr. II

Co rzec można o śniegu?
O śniegu
można dużo:
że pada,
że prószy,
że kurzy...
że nim miecie,
że śnieg wali,
że się kłębi
że kotłuje się,
wiruje....
- i ziębi!...
Na zajęciach dzieci zamieniły się w małych naukowców i badały właściwości śniegu.

Ferie z książką - gr. I

"Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji "Ferie z książką" rodzicom dzieci grupy I

mamie Antosia

mamie Kasi

mamie Asi

mamie Krzysia

rodzicom Mieszka"

« 1 z 3 »
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.