Galeria fotografii 2019/2020

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Pożegnanie z przedszkolem

20 czerwca br. dzieci z grupy IV pożegnały się z przedszkolem. Był to rok szkolny inny niż wszystkie. Musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Po raz pierwszy starszaki nie mogły zaprezentować swoich umiejętności aktorskich, ale w zamian obejrzały spektakl Teatru Gargulec pt.: "Wybierz numer 112". Pogoda nam dopisała, a uśmiechy dzieci były najlepszą nagrodą za wspólne lata zabawy, pracy i nauki.

Bezpieczny przedszkolak w gr. IV

Wizyta funkcjonariusza policji w ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak".

Świąteczne warsztaty

W sobotę 7 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci i ich rodziców. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną, poza tym dużym zainteresowaniem cieszyło się ozdabianie pierniczków. Dzieci zaprezentowały również przed rodzicami swoje umiejętności taneczne. Były też wesołe zabawy muzyczno – ruchowe integrujące dzieci i rodziców.
Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, co oddają zdjęcia poniżej.

 

"Święta z książką" w gr. II

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", rodzice przedszkolaków gr. II czytali dzieciom wybrane bajki tematycznie związane z nadchodzącymi świętami.
Dziękujemy za poświęcony nam czas!

Ubieramy choinkę w Maluszkach

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja – długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z grupy I z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie. Ileż było przy tym radości wśród dzieci, a w sali od razu zrobiło się świątecznie…

Dzień Dyni 2019
31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dzieci z całego przedszkola przebrały się w stroje i ubrania w kolorze pomarańczowym i wspólnie bawiły się przy muzyce w grupie II. Było dużo radości i uciechy.

 

Gimnastyka w grupie trzeciej

Dzieci w wieku przedszkolnym mają niewyczerpane pokłady energii, dlatego też uwielbiają się gimnastykować. W grupie trzeciej gimnastyka, to nie tylko kształtowanie prawidłowej postawy ciała, ale także doskonalenie sprawnego przebierania się w stroje gimnastyczne oraz dbanie o własny strój i porządek.

Zabawy logopedyczno - plastyczno - multimedialne

Zobacz jak obchodziliśmy Urodziny Kubusia Puchatka oraz Międzynarodowy Dzień Kropki.

Grupa V w bibliotece

25 października gr. V odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną Nr 10. Dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę, zobaczyć i pooglądać ciekawe książeczki. Wysłuchały ciekawej książeczki czytanej przez Panią bibliotekarkę i wspólnie bawiły się. Obiecały, że jeszcze tu powrócą.

Zajęcia w bibliotece gr. IV

18 października Starszacy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci z wielką radością odwiedziły magiczne dla nich miejsce. Celem zajęć było zachęcanie przedszkolaków do korzystania z biblioteki. Starszacy z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki i obiecali, że odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami.

W przedszkolu, jak w domu

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,

Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

B. Szelągowska

Pasowanie na Przedszkolaka 2019

14 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i jednocześnie Święto Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z wszystkich grup. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze, tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor rozdała pamiątkowe dyplomy, życząc samych sukcesów na nowej, przedszkolnej drodze życia.

Teatrzyk "Przygody Zajączka Bączka"
23 października w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie "Przygody Zajączka Bączka"
w wykonaniu aktorów Teatru Qufer.
Średniaki w bibliotece

Pełno książek w bibliotece,
A w tych książkach same hece.
Są nowele i bajeczki,
Każda książka z innej beczki. (...)

Marzena Szczepańska

 

Grupa trzecia w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych
i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W  ostatnim tygodniu września dzieci z grupy trzeciej odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka wprowadziła grupę w jesienny klimat, czytając książkę pt. „Biegnij dynio, biegnij…”

« z 2 »