Galeria fotografii 2018/2019

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Czerwony Kapturek

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", w tygodniu dziecka,  Teatrzyk Przyjaciół Wesołego Misia, tj. pracownicy Przedszkola  nr 22 w Gdyni, przygotowali dla dzieci przedstawienie "Czerwony Kapturek". Dla dzieci to ogromna niespodzianka, kiedy mogły oglądać swoje panie w zupełnie innych, niż na co dzień, rolach. Zabawa była przednia, i dla małych i dla dużych! Inicjatorkami teatrzyku były W-ce dyrektor Monika Domańska - Ożga i logopeda Ewa Trzeszan.

XIV Forum Młodego Aktora

W piątek, 6 kwietnia, dzieci z gr. IV wzięły udział w Forum Młodego Aktora organizowanym po raz czternasty przez Szkolę Podstawowa nr 53 w Gdyni. Zaprezentowaliśmy iście królewskie przedstawienie.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca (pierwszy dzień kalendarzowej wiosny), obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia ludzie na całym świecie w ramach solidarności z osobami z zespołem Downa zakładają dwie różne skarpetki. Ma to symbolizować chromosom „nie do pary”. Nasze Starszaki również włączyły się w tę akcję i założyły do przedszkola skarpetki nie do pary.

Dzień Kobiet w gr. I
Kto się czubi, ten się lubi – 
takie jest przysłowie,
Więc wypada je przypomnieć
w tym dniu Święta Kobiet.
Chodź czubimy się czasami – 
lubicie nas przecież.
Bo bez dziewczyn strasznie nudno
Byłoby na świecie.
Najpiękniejsze życzenia dla dziewczynek z gr.I od uśmiechniętych kolegów!
Dzień Kobiet w gr. IV

„Dzień Kobiet,

Dzień Kobiet,

Niech każdy się dowie,

Że dzisiaj święto dziewczynek…”

Tak Dzień Kobiet obchodziła grupa IV.

V Gdyńska Olimpiada Matematyczna

Dnia 05.03.2019 r. troje dzieci z gr. V brało udział w V Gdyńskiej Olimpiadzie Matematycznej pt. „Matematyczne Podróże Małe i Duże” organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.
Przedszkolaki miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w różnych zadaniach od tangramów do łamigłówek na czas. Zawody urozmaicono ćwiczeniami ruchowymi oraz relaksacyjnymi przy muzyce. Dzieci aktywnie spędziły czas znakomicie się przy tym bawiąc.
Na zakończenie odebrały zasłużone gratulacje, dyplomy, medale oraz puchar dla naszego przedszkola!

Wizyta dzieci z gr. III w Szkole Podstawowej nr 53 w Gdyni
7 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 53.
Dzieci brały udział w warsztatach plastyczno-technicznych, przeprowadziły eksperyment - "Kolorowy śnieg".
Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy sportowe.
Koncert w Konsulacie Kultury

4 lutego dzieci z grup III i IV wzięły udział w koncercie „„Bajka o zegarze co straszy, czyli z wizytą u pana Moniuszki” organizowanym przez Konsulat Kultury w Gdyni”.

"Dom o zielonych progach" w gr. IV

1 lutego odwiedził nas Tata Marcina z naszej grupy. Pan Wojciech jest członkiem zespołu muzycznego „Dom o zielonych progach”. Koncert trwał blisko godzinę. Dziękujemy za piękne, muzyczne doznania.

Pokaz Soni z gr. IV

9 stycznia, Sonia, Starszak z naszego przedszkola, przygotowała pokaz karate. Sonia uczestniczy w zajęciach karate i bardzo chciała pokazać kolegom to, czego się nauczyła. 

Dzieci z wielką uwagą oglądały jej pokaz. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Dbamy o ptaki w grupie Maluszków

Maluszki wiedzą, że w zimie ptaszki mają puste brzuszki. W przedszkolnym karmniku sypały różne ziarenka i obserwowały jacy skrzydlaci goście do niego zawitają.

Rodzinne kolędowanie-4

9 stycznia odbyło się w naszym przedszkolu Rodzinne Kolędowanie. Rodzice, wraz z dziećmi, śpiewali kolędy oraz wysłuchali kilku kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników MDK w Gdyni. 

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne spędzenie czasu i kultywowanie tej pięknej polskiej tradycji.

W grupie IV my się zimy nie boimy

Jedzie pani Zima

na koniku białym,

spotkały ją dzieci,

pięknie powitały:

 

- Droga pani Zimo,

sypnij dużo śniegu,

żeby nam saneczki

nie ustały w biegu.

Świąteczna sesja Starszaków

Jednym z zadań, które zawarte były w naszym kalendarzu adwentowym było wykonanie sesji świątecznej. Warunkiem było to, aby to dzieci były i modelami i fotografem. Zdjęcia są radosne, a pomysłów na pozycje do zdjęć było co nie miara.

Eksperymenty z papierem w grupie Maluszków

Maluszki wiedzą czym możemy podróżować. jednym ze środków lokomocji jest statek. Statki pływają po wodzie i my również sprawdzaliśmy czy nasze papierowe statki pływają i co się z nimi dzieje podczas silnego wiatru.

Wizyta Pani Policjantki w Starszakach

11 grudnia najstarszą grupę odwiedziła Pani Policjantka. Nasz gość opowiedział co robić, aby nie zgubić się w trakcie przedświątecznych zakupów oraz jak się zachować gdyby coś takiego się wydarzyło. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo na drogach oraz życzył Wesołych Świąt! Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę.
Zajęcia zorganizowane w ramach akcji Bezpieczny Przedszkolak.

Przedświąteczne zajęcia z rodzicami w gr. IV

Starszaki, wraz z paniami – Różą i Katarzyną, zaprosiły swoich rodziców na wspólne zabawy w przedszkolu. Po kilku zabawach integracyjnych obejrzeliśmy bajki na starodawnym rzutniku Ania, porozmawialiśmy o zachowaniach bohaterów i odnieśliśmy je do czasu oczekiwania na św. Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Na zakończenie zaproszeni goście wykonali piękne kalendarze adwentowe, które zabrali z sobą do domów.

Przedszkolny kalendarz adwentowy Starszaków

Starszaki wykonały kalendarz adwentowy, który będzie odmierzał im czas do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci codziennie wykonają zadanie zawarte w jednej z torebeczek. Na zakończenie okresu oczekiwania dzieci otrzymają słodką nagrodę przygotowaną przez rodziców.

« z 2 »