Galeria fotografii 2018/2019

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Eksperymenty z wiatrem w gr. I
Tym razem Maluszki prowadziły doświadczenia pogodowe łącząc deszcz z wiatrem za pomocą słomki do napojów.
Zajęcia przeprowadzone w ramach cyklu zajęć zachęcających dzieci do eksperymentowania "Eksperymentujemy w przedszkolu i domu".
Eksperymenty z deszczem w gr. I
Maluszki obserwując deszczowe chmury same chciały się przekonać jak powstaje deszcz. Wystarczyła tylko woda, barwnik, pianka do golenia i padało, padało....
Zajęcia przeprowadzone w ramach cyklu zajęć zachęcających dzieci do eksperymentowania "Eksperymentujemy w przedszkolu i domu".
Wręczenie nagród w rodzinnym konkursie na patriotyczną grę planszową

Wręczenie nagród w konkursie odbyło się zaraz po uroczystości upamiętniającej 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W konkursie udział wzięło 10 przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Pierwsze miejsce zdobył Szymek z grupy 4, drugie Eryk z grupy 4, trzecie Gabrysia z grupy 3. Wyróżnienia otrzymali Marysia i Marcin (oboje z grupy 4) oraz Antek z grupy 2.

 

 

Uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

8 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Starszaki, wraz z Paniami, przygotowały z tej okazji piękną uroczystość. Podczas występu śpiewały hymn narodowy, pieśni o charakterze patriotycznym, recytowały wiersze i tańczyły.

 

 

Spotkanie z architektem w gr. III

6 listopada dzieci z grupy III spotkały się z mamą Lili, która odkryła przed nimi sekrety zawodu architekta. Podczas przeprowadzonej prezentacji dzieciaki mialy okazję zobaczyć najciekawsze projekty budynków z całego świata. Dziękujemy!!!

Dzień pomarańczowy w naszym przedszkolu

Dzieci bawiły się świetnie na Balu pomarańczowym. Każda grupa wykonała i ozdobiła swoje "DYNIAKI - CUDAKI".

Kolorowe wulkany - eksperymenty starszaków

Wow! Starszaki wykonały kolejny eksperyment! Tym razem były to kolorowe wulkany! Bardzo widowiskowy eksperyment skradł serca Starszaków. Większość miała ochotę na kilkukrotne jego wykonanie. Dzieci otrzymały instrukcję wykonania eksperymentu w domu, gdzie staną się ekspertami, zadziwiając rodziców i rodzeństwo.

Zajęcia przeprowadzone w ramach cyklu zajęć zachęcających dzieci do eksperymentowania „Eksperymentujmy w przedszkolu i w domu”.

 

Jesienne malowanki w gr. IV

Jak wyczarować piękne jesienne prace? Wystarczy woda, kolorowa bibuła i papier. Fotografie prac znajdziecie w zakładce Prace dzieci.

 

Autoportrety zostały wykonane w ramach cyklu zajęć ”Mały artysta” wspierających rozwój aktywności twórczej poprzez działalność plastyczną i techniczną.

Czt trzeba dbać o zęby? Eksperymenty starszaków

Starszaki wykonały eksperyment obrazujący wpływ kwasów na nasze zęby. Wykorzystały do tego ocet i jajka. Kwas octowy rozpuszcza wapń zawarty w skorupce (jajko staje się miękkie). Podobnie na nasze zęby działają kwasy zawarte w pożywieniu. Dzieci zgodnie orzekły, że od dziś chętnie będą myć zęby dwa razy dziennie, po wstaniu z łóżka rankiem i wieczorem, przed spaniem. Każde z nich otrzymało instrukcję wykonania eksperymentu w domu, gdzie staną się ekspertami, zadziwiając rodziców i rodzeństwo.

 

Zajęcia przeprowadzone w ramach cyklu zajęć zachęcających dzieci do eksperymentowania „Eksperymentujmy w przedszkolu i w domu”.

Tworzenie warzywno - owocowych obrazków w gr. IV

Starszaki zainspirowane twórczością włoskiego malarza, Giuseppe Arcimboldo, postanowiły stworzyć własne warzywno – owocowe obrazy. Efekty ich pracy można zobaczyć w zakładce Prace dzieci 2018/2019. Zachęcamy do podziwiania.
Obrazy stworzone w ramach cyklu zajęć ”Mały artysta” wspierających rozwój aktywności twórczej poprzez działalność plastyczną i techniczną.

Spotkanie gr. II z Panią stomatolog

12 października odbyło się spotkanie w grupie II z mamą Matyldy, która jest stomatologiem. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się na czym polega praca stomatologa i dlaczego należy myć ząbki. Dziękujemy za odwiedzenie naszej grupy.

 
Sałatka warzywna u Maluszków
I marchewki i jabłuszka witaminy hop! do brzuszka!
Jesień rozpieszcza bogactwem warzyw i owoców. Dlatego maluszki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę warzywną, która bardzo im smakowała.

 

 

Wizyta Straży Miejskiej w gr. IV

Starszaki, w ramach akcji Bezpieczny przedszkolak, wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez strażników miejskich. Dzieci przypomniały sobie jak należy przechodzić przez ulicę, kiedy należy to robić oraz miały możliwość zamiany w kierowców autobusów. Zajęcia były bardzo ciekawe i pomogły utrwalić zdobyte wcześniej informacje i umiejętności.

 

"My nie gryziemy"

4 października dzieci z grup II, III, IV i V wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Fundację Ewy Naworol w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „My nie gryziemy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami domowymi i jak bezpiecznie obcować z pieskami.
Już dzień wcześniej przyjechał do Gdyni ogromny track Fundacji. Z tego miejsca chcemy podziękować Panu Leszkowi Ostatek, osobie zarządzającej Narodowym Stadionem Rugby, który jako jedyny odpowiedział na naszą prośbę i na terenie stadionu udostępnił miejsce dla samochodu Fundacji. To właśnie dzięki Panu Leszkowi przedszkolaki mogły wziąć udział w zajęciach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Sałatka owocowa u Maluszków

O tym, że owoce są zdrowe wie każdy maluszek! Ale te przyrządzone własnoręcznie w pysznej sałatce owocowej smakują najlepiej!

Kasztanowe ludziki gr. III

"Trzy żołędzie, dwa kasztany

- tego jestem zbudowany.

Nóżki, rączki z wykałaczek,

a z orzeszka modny fraczek.

Taki właśnie kasztanowy

jestem piękny i stylowy."

Dzień Chłopaka-2

28 września br. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom medale "Super Chłopaka" i złożyły życzenia. Naszym kochanym przedszkolakom-chłopakom życzymy wszystkiego najlepszego. 

Zasady ruchu drogowego
Dzieci gr. II poznają zasady ruchu drogowego, bezpieczne poruszanie się po chodniku
i prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. 
Dzień Ziemi-2

Każdego roku we wrześniu sprząta cały świat. Od lat sprzątają też mieszkańcy Gdyni. W tym roku w międzynarodową akcję Sprzątania Świata włączyły się również dzieci z grupy IV.

Pierwsze dni Maluszków-2
Te pierwsze dni w przedszkolu w sposób szczególny przeżywają dzieci, które po raz pierwszy są w naszym przedszkolu. Jeszcze trudno im się rozstać z rodzicami, dopiero uczą się wszystkich zachowań i zasad, ale szybko adaptują się do nowych warunków.
Kochane Maluchy, trzymamy za Was mocno kciuki i cieszymy się, że jesteście z nami!!!
« z 2 »