Grupa III – Grzeczne Misie

INFORMACJA O ZADANIACH REALIZOWANYCH W GRUPIE III
W MIESIĄCU STYCZNIU

Nadszedł Nowy Rok, a z nim … wszyscy staliśmy się o rok starsi.

W styczniu nasza praca skupi się wokół następujących zagadnień tematycznych, a celem naszych oddziaływań edukacyjno – wychowawczych w tym miesiącu będzie:

Skok w Nowy Rok

• Dostrzeganie rytmicznej organizacji czasu w stałych następstwach dnia i nocy, dni tygodnia, miesięcy
  • Nazywanie kolejno pór roku, dni tygodnia, miesięcy; określanie aktualnej pory roku, miesiąca, dnia tygodnia
  • Zwrócenie uwagi na kalendarze, ich rolę w określaniu dni tygodnia, miesięcy
  • Odczytywanie pełnych godzin na zegarze

Wszędzie biało

• Wskazywanie charakterystycznych cech pór roku
  • Dostrzeganie fizycznych właściwości wody, śniegu, lodu
  • Obserwacja zmian w stanie skupienia wody

Dzień Babci i Dziadka

• Przygotowanie programu artystycznego, samodzielne (z niewielką pomocą nauczyciela) wykonanie upominków, wspólna zabawa z przybyłymi gośćmi

22 stycznia zaprosimy do przedszkola nasze wspaniałe Babcie i naszych kochanych Dziadków. Przygotujemy dla naszych gości wiele niespodzianek. Mamy nadzieje, że to spotkanie dostarczy wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. A Was, Kochani Rodzice, prosimy o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Zimowe zabawy

• Zapoznanie z termometrem mierzącym temperaturę powietrza
  • Rozumienie konieczności dostosowania swojego ubioru do aktualnej pogody
  • Przestrzeganie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie

Na pewno w ciągu tego miesiąca poznamy nowe opowiadania, wiersze i piosenki związane z tematyką naszych zajęć. Podejmiemy próby liczenia i porównywania liczebności zbiorów. Wykonamy wiele ciekawych prac, poznamy nowe techniki plastyczne. Zapraszamy wszystkich na nasze małe wernisaże.

15 stycznia Wielki Bal Karnawałowy! Bal księżniczek, motylków, Czerwonych Kapturków, rycerzy, Batmanów i tych wszystkich postaci, które sobie możemy wymarzyć. Kochani Rodzice, to do Was należy realizacja marzeń swoich dzieci.

Dzieci i nauczyciele grupy

Konsultacje z nauczycielami grupy odbędą się w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 8 stycznia w godz. 1600 – 1630.