Grupa III – Sprytne Misie

Kochani Rodzice!

Rozpoczynamy kolejny rok naszego pobytu w przedszkolu. Inny rok, na początku na pewno trudniejszy. Mimo to cieszymy się, że znów jesteśmy razem i mamy nadzieję, że będzie to dla nas kolejny rok pełen wrażeń i radości.

Jesteśmy już „starszakami”. Wiemy, że przedszkole to całkiem fajne miejsce. Miejsce, w którym można się świetnie bawić, nauczyć się wielu interesujących rzeczy i miejsce, w którym wcale nie dłuży się czas.

We wrześniu nasza praca edukacyjno – wychowawcza będzie się skupiać wokół następujących tematów:

Znów w przedszkolu

Bezpieczni w drodze do przedszkola

Tu mieszkam

Owoce są smaczne i zdrowe

Naszym priorytetem w obecnym miesiącu będzie rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi oraz stworzenie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie wszystkich jej uczestników.

Głównym celem naszych oddziaływań edukacyjno – wychowawczych będzie:

• współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, tworzenie i przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie,
  • rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji poprzez dostrzeganie potrzeb innych, szanowanie ich,
  • poznawanie takich wartości moralnych, jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, sprawiedliwość, przyjaźń, mądrość przekazywanych przez nauczyciela, film, literaturę: dążenie do zrozumienia i przeżywania wymienionych wartości moralnych.

Liczymy, że także we wrześniu pogoda nas nie zawiedzie i będziemy mogli dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Dzieci i nauczyciele grupy III