Galeria fotografii 2019/2020

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Świąteczne warsztaty

W sobotę 7 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci i ich rodziców. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną, poza tym dużym zainteresowaniem cieszyło się ozdabianie pierniczków. Dzieci zaprezentowały również przed rodzicami swoje umiejętności taneczne. Były też wesołe zabawy muzyczno – ruchowe integrujące dzieci i rodziców.
Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, co oddają zdjęcia poniżej.

 

"Święta z książką" w gr. II

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", rodzice przedszkolaków gr. II czytali dzieciom wybrane bajki tematycznie związane z nadchodzącymi świętami.
Dziękujemy za poświęcony nam czas!

Ubieramy choinkę w Maluszkach

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja – długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z grupy I z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie. Ileż było przy tym radości wśród dzieci, a w sali od razu zrobiło się świątecznie…

Dzień Dyni 2019
31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dzieci z całego przedszkola przebrały się w stroje i ubrania w kolorze pomarańczowym i wspólnie bawiły się przy muzyce w grupie II. Było dużo radości i uciechy.

 

Gimnastyka w grupie trzeciej

Dzieci w wieku przedszkolnym mają niewyczerpane pokłady energii, dlatego też uwielbiają się gimnastykować. W grupie trzeciej gimnastyka, to nie tylko kształtowanie prawidłowej postawy ciała, ale także doskonalenie sprawnego przebierania się w stroje gimnastyczne oraz dbanie o własny strój i porządek.

Zabawy logopedyczno - plastyczno - multimedialne

Zobacz jak obchodziliśmy Urodziny Kubusia Puchatka oraz Międzynarodowy Dzień Kropki.

Grupa V w bibliotece

25 października gr. V odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną Nr 10. Dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę, zobaczyć i pooglądać ciekawe książeczki. Wysłuchały ciekawej książeczki czytanej przez Panią bibliotekarkę i wspólnie bawiły się. Obiecały, że jeszcze tu powrócą.

Zajęcia w bibliotece gr. IV

18 października Starszacy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci z wielką radością odwiedziły magiczne dla nich miejsce. Celem zajęć było zachęcanie przedszkolaków do korzystania z biblioteki. Starszacy z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki i obiecali, że odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami.

W przedszkolu, jak w domu

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,

Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

B. Szelągowska

Pasowanie na Przedszkolaka 2019

14 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i jednocześnie Święto Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z wszystkich grup. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze, tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor rozdała pamiątkowe dyplomy, życząc samych sukcesów na nowej, przedszkolnej drodze życia.

Teatrzyk "Przygody Zajączka Bączka"
23 października w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie "Przygody Zajączka Bączka"
w wykonaniu aktorów Teatru Qufer.
Średniaki w bibliotece

Pełno książek w bibliotece,
A w tych książkach same hece.
Są nowele i bajeczki,
Każda książka z innej beczki. (...)

Marzena Szczepańska

 

Grupa trzecia w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych
i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

W  ostatnim tygodniu września dzieci z grupy trzeciej odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka wprowadziła grupę w jesienny klimat, czytając książkę pt. „Biegnij dynio, biegnij…”

"Bezpieczny przedszkolak"-2

11 października dzieci z grupy IV gościły u siebie strażników miejskich w ramach akcji "Bezpieczny przedszkolak". Strażnicy przeprowadzili zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Dziękujemy za wizytę!

Starszaki z wizytą w Gdyńskim Oceanarium

Dnia 4 października grupa Starszaków uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Akwarium Gdyńskim. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat Morza Bałtyckiego i jego "mieszkańców". Oprócz zajęć dzieci miały możliwość zwiedzić Akwarium i podziwiać zwierzęta morskie.

Dzień Chłopaka-3

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy otrzymali od swoich koleżanek wyjątkowe medale okolicznościowe. Wszystkiego najlepszego Panowie!

Wizyta Starszaków w banku

20 września dzieci z grupy IV w ramach poznawania zawodów odwiedziły bank. Dziękujemy Tacie Piotrusia za przybliżenie dzieciom specyfiki pracy w banku i zapoznanie z metodami oszczędzania pieniędzy.

Sprzątanie świata-2

20 września, na zaproszenie radnych naszej dzielnicy, Pani Joanny Lica i Pani Małgorzaty Sokołowskiej, dzieci z grupy II wzięły udział w ogólnoświatowej akcji sprzątania świata. Średniaki doskonale wiedzą, że czystość całego świata zależy od nas wszystkich, jeżeli każdy zadba o porządek w swojej najbliższej okolicy, możemy być pewni, nasz świat nie zginie!

Warsztaty edukacyjne "Smart Lab"

Dnia 11 września dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w warsztatach edukacyjnych z eksperymentami na temat zagadnień związanych ze zrównoważonym transportem w ramach kampanii "Odprowadzam sam".

Przedszkolaki kodują

Dzieci z grupy IV w ramach innowacji pedagogicznej "Przedszkolaki kodują" rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. Podczas zabawy z matą do kodowania starszaki doskonaliły umiejętność współpracy w zespole, logiczne i algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. Pierwsze próby kodowania można uznać za udane!

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.