Galeria fotografii 2013/2014

Prezentowany materiał jest własnością Przedszkola.
Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie fotografii w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

Eko pojazdy wręczenie nagród

W dniu 27.06.2014 o godzinie 15.00 w naszym przedszkolu rozstrzygnięty został Przedszkolny Konkurs Rodzinny o tematyce; \"EKO POJAZDY\".
Komisja konkursowa wyłoniła jednego zwycięzcę w każdej kategorii wiekowej;
- w grupie I – Maksa G.
- w grupie II – Dawida B.
- w grupie III – Mateusza F.
- w grupie IV – Patrycję T.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z wyróżnieniami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Przedszkolnym Rodzinnym Konkursie Plastycznym. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom naszych przedszkolaków za wspólnie z dziećmi wykonanie bardzo oryginalnych, pomysłowych i estetycznych pojazdów rożnego typu.

Zakończenie roku i festyn urodzinowy przedszkola-2

26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzieci z najstarszych grup przygotowały z tej okazji piękne przedstawienie Brzydkie kaczątko. Następnie Pani Dyrektor oraz wychowawcy poszczególnych grup pożegnali kończące edukację przedszkolną dzieci. Po uroczystości odbył się Festyn rodzinny, na którym wspólnie bawili się rodzice, dzieci oraz pracownicy przedszkola. Były konkursy, zabawy i tańce. Wszystkich oczarowały tańce przedszkolaków uczęszczających na zajęcia taneczne w naszym przedszkolu, a w szczególności piękny polonez w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli przygotować bufet ze słodkimi wypiekami.

Pożegnanie Prezesa ZKM

16 czerwca odbyła się miła uroczystość. Naszym gościem był pan Kazimierz Gałkiewicz – prezes ZKM. W podziękowaniu za długoletnią współpracę z naszym przedszkolem przygotowaliśmy dla gościa specjalny występ. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne, były także piękne wiersze i życzenia dla pana Kazimierza. Dzieci przygotowały także prezent dla naszego gościa – album złożony z rysunków wszystkich przedszkolaków.

\"Pippi\" w Teatrze Muzycznym

10 czerwca byliśmy w Teatrze Muzycznym na przedstawieniu Pippi. Młodzi aktorzy z teatru Junior przedstawili ciekawą interpretację znanej i lubianej przez wszystkie dzieci książki Astrid Lindgren. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, zachęcani przez aktorów do wspólnej zabawy. Największe wrażenie zrobiły jednak na dzieciach efekty specjalne – zimne ognie, wybuchy, spadające na głowy srebrzyste konfetti. Po przedstawieniu grupa II i V na zaproszenie rodziców Igi G., aktorów Teatru Muzycznego, miały możliwość zwiedzania teatru od kulis.

Wizyta Straży Miejskiej

W dniu 06. 06 2014r Pani Katarzyna Domagała ze Straży Miejskiej w Gdyni przeprowadziła z wszystkimi grupami w naszym przedszkolu ciekawe zajęcia edukacyjne na temat: Bezpieczny przedszkolak w czasie wakacji.

Wizyta dzieci w Straży Pożarnej

3 i 4 czerwca, przedszkolaki z dwóch najstarszych grup odwiedziły gdyńskich strażaków. Strażacy opowiadali dzieciom o swojej trudnej pracy, demonstrowali urządzenia, z których korzystają podczas pożarów i wypadków. Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Strażacy przypomnieli dzieciom o zakazie samodzielnego korzystania z urządzeń elektrycznych w domu, rozpalania ognisk. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów alarmowych. Dużą atrakcją była dla przedszkolaków możliwość siedzenia w wozie strażackim, przymierzenia hełmu i mycia samochodu wężem strażackim.

Dzień Dziecka-2

2 czerwca obchody Dnia Dziecka rozpoczęła kolorowa parada przedszkolaków ulicami w okolicach naszego przedszkola. Po powrocie czekała na dzieci niespodzianka – troje z rodziców naszych podopiecznych Państwo Ewa i Tomasz Gregor oraz Pan Aleks Perski, na co dzień aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni, bawiło się z dziećmi śpiewając piosenki ze znanych przedszkolakom przedstawień. Mieliśmy też miłych gości – odwiedziła nas grupa seniorów z DPS, którzy przynieśli dla wszystkich dzieci wykonane przez siebie uśmiechnięte słoneczka oraz pyszne ciasteczka – wypiek pań kucharek z DPS.
Po przedstawieniu były tańce na tarasie oraz gry i zabawy sportowe. Dzieci puszczały wielkie bańki mydlane, rysowały kredą na chodnikach, mogły samodzielnie wykonać bransoletkę z kolorowych koralików, chętnym dzieciom panie malowały buzie. Wesołą zabawę przerwało nam wołanie na obiad.

Wycieczka do Chmielna

29 maja byliśmy na wycieczce. W tym roku pojechaliśmy do Chmielna do gospodarstwa agroturystycznego U chłopa. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych Janko muzykant – zapoznały się z tradycyjnym, kaszubskim instrumentem, jakim są diabelskie skrzypce, poznały także legendę ich powstania. Bawiliśmy się na pięknej łące, podziwialiśmy piękny widok na jezioro Kłodno. Dzieci z apetytem zajadały kiełbaski z grilla. Szkoda tylko, że nie dopisała nam pogoda, za to jak zwykle dopisał wszystkim dobry humor i uśmiech.

\"Zbiórka Zuchowa\" u Średniaków

28 maja odwiedziła naszą grupę p. Patrycja Klemenska, drużynowa 12 Gdyńskiej Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty”.
Druhna Drużynowa zapoznała nas z ideą harcerstwa oraz poprowadziła „mini” zbiórkę zuchową.
Wrażeń było sporo! A jak wyglądała nasza „zbiórka” przedstawiają poniższe zdjęcia.
Dziękujemy Mamie Natalki N. za zorganizowanie tego niezwykłego spotkania!

Dzień Matki-2

22 oraz 26 maja gośćmi w naszym przedszkolu byli Rodzice. Z okazji Ich święta, wszystkie grupy przygotowały piękną uroczystość. Na ten dzień najbardziej czekają Rodzice, ponieważ mają w tym dniu możliwość oglądania swoich pociech prezentujących wokalne i taneczne zdolności. Dzieci także przeżywają to spotkanie bowiem przygotowywana dla Mamy i Taty uroczystość to wielka tajemnica. Po występach była wspólna zabawa oraz wręczenie rodzicom kwiatków i upominków, przygotowanych przez dzieci. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Dzień Bibliotekarza

Przez cały rok szkolny braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, organizowanych przez bibliotekę publiczną. W maju z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z gr. II, III, IV oraz V także wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki zwiedziły czytelnię naukową, miały możliwość zwiedzenia magazynów pełnych starych książek i czasopism. Oglądały ciekawe albumy i encyklopedie. Dzieci były bardzo grzeczne, zadawały ciekawe pytania. W podziękowaniu wręczyły przygotowane przez siebie upominki.

Kiermasz Wielkanocny-2

5 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Wielkanocny. Oprócz stoisk ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez dzieci z wszystkich grup wiekowych i słodkimi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców, przygotowano dla gości mnóstwo atrakcji. Kiermasz rozpoczął się przedstawieniem Czerwony Kapturek. Zabawy z Klanzą poprowadziła pani Małgosia Woźniak, a pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do tańca. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane stoiska, przy których można było malować witraże, jajka, gipsowe figurki a także wykonać samodzielnie wielkanocną palemkę.
Zebrane podczas tegorocznego kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych leżaków do grupy II. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą akcję pysznymi wypiekami, gadżetami do sprzedaży oraz za uczestnictwo we wspólnej zabawie.

Grupa V w teatrze

Dnia 3.04.2014 grupa V udała się na przedstawienie do Zarządu Portu Morskiego Gdynia na ul. Rotterdamską 9. Przedstawienie odbywało się w przepięknej sali widowiskowej.
Teatr Malutki z Łodzi zaprezentował barwny spektakl ze wspaniałą scenografią i pięknymi lalkami pod tytułem „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”.

Wizyta IV grupy w DPS

Dnia 27. 03. 2014 r. dzieci z gr. IV odwiedziły Dzienny Dom Seniora, aby zaprezentować się w przedstawieniu pt. „Powitanie Wiosny”. Nasz występ został przyjęty z wielką radością.

Mleczna droga w przedszkolu

21 marca odbyły się zajęcia edukacyjne Mleczna droga w przedszkolu poprowadzone przez Państwa Plutowskich z Gospodarstwa Agroturystycznego Zagroda Powroty. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z procesem powstawania masła, twarogu, zdobywanie przez dzieci nowych doświadczeń oraz zaspokajanie ich ciekawości. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadania o powstawaniu produktów mlecznych. Największe wrażenie zrobiła jednak koza Magda. Chętne dzieci mogły spróbować dojenia kózki, a także koziego mleka i twarogu.

Konkurs piosenki

18 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki dziecięcej Śpiewaj, gdy się śmiejesz, śpiewaj, gdy Ci źle. W konkursie wzięło udział 11 uczestników ze wszystkich grup wiekowych. Jury w składzie: p. J. Walaszkowska – dyrektor przedszkola, p. E. Trzeszan – przedszkolny logopeda oraz przedstawiciel rodziców p. M. Drywa – muzyk, oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny.
I miejsce zdobyła Natalka W. z gr. III, Sameer B. z gr. IV, Zosia W. z gr. II oraz rodzeństwo Nataszka i Ignaś K. z gr. I i IV.
Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom.
Zachęcamy wszystkie dzieci oraz rodziców do udziału w kolejnych konkursach, promujmy aktywną i twórczą postawę naszych dzieci.

Tuwim dla dzieci

14 marca byliśmy w Teatrze Muzycznym na przedstawieniu Tuwim dla dzieci. Przedszkolaki obejrzały inscenizacje znanych i lubianych wierszy Juliana Tuwima. Wybrane dzieci wzięły udział w inscenizacji wiersza Rzepka. Po przedstawieniu dzieci z grupy III i IV miały możliwość zwiedzenia teatru od kulis. Pan A. Perski – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, a prywatnie Tata Bruna, pokazał nam pracownię krawiecką, w której powstają właśnie kostiumy do nowego przedstawienia, salę prób, garderobę aktorów, magazyn rekwizytów. Mieliśmy także możliwość oglądania przez chwilę próby do przedstawienia o Sindbadzie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem.

Babeczki Walentynkowe w gr. I

W grupie I z okazji Walentynek, które grupa nazwala Świętem Całusków, oprócz dużej porcji uścisków i życzeń – piekliśmy również babeczki. Słodkie wypieki miały być zapewnieniem, że nasze serduszka są słodkie i miłe dla każdego, nie tylko w tym szczególnym dniu.

Teatr cieni

8 stycznia 1884r. urodził się Kornel Makuszyński – autor wielu znakomitych książek dla dzieci takich jak „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, „Awantura o Basię”’, „Panna z mokrą głową” i wielu innych.
Aby uczcić dzień jego urodzin p. Ewa Trzeszan przy pomocy p. Uli Wasak i pani praktykantki zorganizowały dla III i IV grupy teatr cieni przedstawiający, chyba najbardziej znaną przez dzieci, książkę Kornela Makuszyńskiego „Przygody Koziołka Matołka”.

Dzień Babci I Dziadka 2014

W dniach 16, 20 oraz 23 stycznia nasze przedszkole odwiedzili mili goście – Babcie i Dziadziusiowie naszych przedszkolaków. Z okazji Święta Babci i Dziadka, w każdej grupie odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności oraz wręczyły swoim bliskim wykonane przez siebie upominki. Wzruszeni goście gorąco oklaskiwali swoje wnuczęta. Była także wspólna zabawa dziadków i wnuków oraz słodki poczęstunek, który w dużej mierze pomogli nam przygotować rodzice. Rodzicom serdecznie dziękujemy. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wiele zdrowia, szczęścia i pociechy z wnucząt!

Karnawał 2014

W karnawale same bale! My także bawiliśmy się na wspaniałym balu! 17 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Naszym wodzirejem od kilku już lat jest pan Grzegorz Gajewski, który jak nikt potrafi rozbawić i dzieci, i dorosłych. Były korowody, zabawne konkursy i tańce w rytm najnowszych przebojów. Przedszkolaki w pięknych, karnawałowych strojach wesoło się bawiły. Miłą pamiątką z balu będą nasze zdjęcia. Brawa dla rodziców za pomysłowość podczas tworzenia przebrań dla swoich pociech.

Magia Świąt

13 stycznia dzieci z gr. III i IV były w Teatrze Muzycznym na przedstawieniu Magia Świąt, w którym wzięły udział dziecięce i młodzieżowe grypy taneczne i aktorskie. Przedstawienie bardzo się przedszkolakom podobało, jednak największe wrażenie zrobił na nich padający w finałowej scenie śnieg, za którym trochę już tęskniły.

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

Dnia 12.01.2014 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze Jasełka zostały pokazane podczas \"Wielkiego grania przy Maczka\" zorganizowanego przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Gen. Maczka w Gdyni, gdzie, podczas integracyjnego zbierania na szczytny cel, spotkali się najmłodsi i najstarsi gdynianie.

Wigilia-2

Święta Bożego Narodzenia to święta pachnące choinką, spędzone w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełne niespodziewanych prezentów oraz niezapomnianego smaku świątecznych przysmaków. Tę atmosferę staramy się także pielęgnować w naszym przedszkolu dlatego19 grudnia odbyła się uroczysta wigilia. Tradycyjnie rozpoczęły ją Jasełka w wykonaniu najstarszej grupy dzieci, które z przejęciem i dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie wszystkie dzieci, pracownicy oraz zaproszeni goście zasiedli przy wigilijnym stole. Po obiedzie czekała na dzieci niespodzianka – pod choinką leżały prezenty.

« 1 z 2 »
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.